Biz sizi arayalm

Birçok Hastalığın Tedavisinde Kullanılan Adaçayının Otuda Çok Faydalıdır. Adaçayı Otu Kaynatılarak Kullanılmaktadır. Özellikle Kadın Hastalıklarında Ve Hazımsızlıkta Etkili Bir Yöntemdir.

 

Adaçayı otu

Adaçayı otu

MAKALELER

Ana Sayfa   |  Mucizevi Bitkiler   |  Adaçayı   |  Adaçayı otu

Adaçayı otu


 
ADAÇAYI OTU
 
Birçok Hastalığın Tedavisinde Kullanılan Adaçayının Otuda Çok Faydalıdır. Adaçayı Otu Kaynatılarak Kullanılmaktadır. Özellikle Kadın Hastalıklarında Ve Hazımsızlıkta Etkili Bir Yöntemdir.
 
 
Adaçayı Otu Kullanımı
 
Çay hazırlamak : Yarım veya bir tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış kuru yaprak, bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır ve üstü kapalı olarak 10 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-3 bardak içilir. Taze bitki kullanılması durumunda 4-5 dakika demleme süresi yeterlidir.
 
Çalkalama/Gargara : 2-3 tatlı kaşığı kurutulmuş ve ince kıyılmış yaprak, 2 bardak soğuk suya eklenir ve ateşe konur. kaynamaya başlayınca ocaktan indirilir ve üstü kapalı olarak 15 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde pek çok kere 5-10 dakika süreli gargaralar yapılır.
 
Tentür Kullanımı : Günde 3 kere, 15-20 damla kadar D2 inceltisindeki tentür, yarım kahve fincanı suya eklenerek alınır. Çay olarak kullanılabildiği her yerde tentür de kullanılabilir.
 
Karışımlar : Gargaralarda ve çalkalamalarda kekikle, sindirim sorunlarında ise Mayıs papatyası ile eşit oranda karıştırılır.
 
Adaçayı Sirkesi : Geniş ağızlı bir şişe, çayır adaçayı çiçeği ile doldurulur, çiçeklerin üstüne çıkacak kadar doğal üzüm sirkesi eklenir ve şişe 14 gün güneşte veya sıcak bir ortamda, arada bir çalkalanarak bekletilir ve süzülür.
 
Oturma banyosu : İki avuç dolusu yaprak soğuk suda gece boyunca bekletilir. Ertesi gün kaynama derecesine kadar ısıtılır, 5-6 dakika demlendikten sonra süzülür ve banyo suyuna eklenir.
 
 
Etiketler:  adaçayı, adaçayı bitkisi, adaçayı otu, adaçayı çayı, adaçayı kapsülü, adaçayı çiçeği, adaçayı hapı, adaçayı ilacı, adaçayı kremi, adaçayı macunu, adaçayı merhemi, adaçayı sirkesi, adaçayı suyu, adaçayı tohum, adaçayı tableti, adaçayı tozu, adaçayı tütsüsü, adaçayı yaprağı, adaçayı yağı, adaçayı ekstrası, adaçayı gargarası, adaçayı hapları, adaçayı jeli