Biz sizi arayalım

Ülser Nedenleri

 

Ülser Nedenleri

Ülser NedenleriÜlser Nedenleri

 

Ülser Nedenleri
 
Deri ya da mukoza üzerinde gelişerek altındaki dokularıda etkileyen açık yaralara ülser denir...
 
Ülser Nedenleri
Ülserin aslında pekçok nedeni vardır. Düedonum ülserinin yüzde doksanında mide ülserlerinin yüzde yetmiş beşinde Helicobakter Pylori adını verdiğimiz bakteri en büyük nedendir.
Ülserin bir başka sebebi ise mide mukozasının bütünlüğünü sağlayan koruyucu faktörler (mukus, bikarbonat, kan akımı) ile agresif faktörler (asit, pepsin, safra tuzları, pankreas enzimleri) arasındaki mevcut dengenin bozulmasıdır. Söz konusu bu dengeyi bozan etkenler aşağıda sıralanmıştır:
 
* Bir günde 10 adetten daha fazla sigara içmek
* Bazı ilaçlar
* Stres ( En önemli sebeplerden biridir)
* Aşırı baharatlı yiyecekler
* Alkol ve kafein
* Kalıtım ( Irsi)
 
Eğer ülser zamanında tedavi edilmezse mide delinmesi, mide kanası söz konusu olabilir. Bir kişide ülserin olup olmadığı endoskopi aracılığı ile kolayca teşhis edilebilir.
 
 
 
 
ETİKET: ülser, mide ülseri, ülser nedir, peptik ülser, ülser hastalığı, ülser hastalığı nedir, ülser çeşitleri, ülser belirtileri, mide ülseri belirtileri, ülser belirtileri nelerdir, ülser hastalığı belirtileri, ülser nedenleri, peptik ülser nedir, peptik ülser tedavisi, ülser bitkisel tedavisi, ülser ve tedavi, ülser ilaçları, ülser diyet listesi, ülser diyeti, duodenal ülser, gastrit ülser

İLGİLİ ÜRÜNLER

Balen Kudret Narı Propolis 60 Kapsül

45.00 TL

Balen Kudret Narı Propolis 60 Kapsül