Biz sizi arayalım

Sertleşmeme Sorunu ( İktidarsızlık ) Nedenleri

 

Sertleşmeme Sorunu ( İktidarsızlık ) Nedenleri

Sertleşmeme Sorunu ( İktidarsızlık ) NedenleriSertleşmeme Sorunu ( İktidarsızlık ) Nedenleri

 

Sertleşmeme Sorunu ( İktidarsızlık ) Nedenleri
 
Sertleşme yetersizliği organik veya psikojenik nedenlerden kaynaklanabilir. Olguların büyük bir çoğunluğundaki sorun organiktir.
Örneğin psikolojik bir nedene bağlıdır. Elli yaşın üzerindeki erkeklerde, sertleşme yetersizliğinin yüzde doksanından fazlası organik nedenlerden kaynaklanır.
 
Geçmişte, iktidarsızlık çeken ancak gece veya sabah sertleşmesi olan erkeklerin iktidarsızlığı ruhsal nedenlere bağlanırdı. Ancak günümüzde, bunun güvenilir bir gösterge olmadığı anlaşılmıştır.
 
Sertleşme sorunu, yaşlanmanın doğal bir sonucu değildir. Nadiren gençlerde rastlansa da, çoğunlukla yaşlanmayla birlikte oluşan çeşitli fiziksel rahatsızlıkların, hastalıkların bir sonucu olarak veya bunların tedavi edilmesi için kullanılan ilaçlar nedeniyle ortaya çıkar.
Uzun yıllar, sertleşme sorununun çoğunlukla psikolojik nedenlerden kaynaklandığına inanılmış. Ancak günümüzde birçok araştırmacı, hastaların yüzde 85’ten fazlasında sorunun organik nedenlere bağlı olarak geliştiği ve başarıyla tedavi edilebileceği görüşünde birleşmişler. Oldukça sık karşılaşılan bir sorundur. Penise giden kan akımının azalması veya kanın peniste tutulamaması sonucu oluşur. Vasküler nedenler için risk faktörleri sigara kullanımı, yüksek tansiyon, diyabet (şeker hastalığı), kalp hastalığı ve yüksek kolesterol düzeyidir.
Tedavi edilmemiş yüksek tansiyonlu hastaların yüzde 8 - 10’unda sertleşme sorunu geliştiği görülmüş. Damar sertliği (ateroskleroz) özellikle elli yaş üstü erkekler için ciddi bir risk faktörüdür. Arterlerin daralmasına neden olur ve penise giden kan akımı azalır.
 
ORGANİK NEDENLER (%85) PİSKOLOJİK NEDENLER (%10)
Damar yetersizliği İç salgı sistemi bozuklukları Psikiyatrik hastalıklar
Ateroskleroz Diyabet Stres
Kalça ameliyatı Hipotiroidizm Performans Endişesi
Kalça travması Erkek cinsiyet hormonlarında azalma Depresyon
Venöl jant Prolaktin düzeylerinin yükselmesi
İlaçlar Kan serumunda yüksek östrojen düzeyleri
Antiallerjikler Erkek cinsel organlarında hastalık
Tansiyon düşürücüler Penis hastalıkları
Antikolinerjikler Prostat düzensizlikleri
Antidepresanlar Nörolojik hastalıklar
Antipsikotikler Kalça travması
Yatıştırıcılar Kalça ameliyatları
Diğer ilaçlar Multipl Skleroz
Alkol ve tütün
 
BİLİNMEYEN NEDENLER (%5)
Cinsel işlevi düzene koymak için ilk adım, altında yatan organik etkeni düzeltmek olduğundan, doğru bir teşhis konulmasının kritik önemi vardır. Bunun için, sağlık geçmişinin iyi incelenmesi ve bir fizik muayene çoğu zaman yeterli olur. Yine de sertleşme yetersizliğinin nedenini teşhis etmek için, noninvasif (yani derinin bütünlüğünün bozmadan) yapılan tanı testleri de vardır. Bu testlerin bir üroloji uzmanı tarafından veya onun denetiminde yapılması yerinde olur.
 
 
 
 
 
 
ETİKET: iktidarsızlığın bitkisel tedavisi, sertleşme sorunu, iktidarsızlık, psikolojik iktidarsızlık, iktidarsızlık nedir, iktidarsızlık genel, iktidarsızlığın tedavisi, iktidarsızlık ilacı, iktidarsızlığın nedenleri

İLGİLİ ÜRÜNLER

Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis V­5

89.90 TL

Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis V­5

Balen-For Men 120 Kapsül Karışım Gıda Takviyesi

114.00 TL

Balen-For Men 120 Kapsül Karışım Gıda Takviyesi

Erkexin Epimedyum Karışımlı Macun 240 gr

100.00 TL

Erkexin Epimedyum Karışımlı Macun 240 gr

Erkexin Epimedyum Karışımlı Stick Macun 12*20 Gr

120.00 TL

Erkexin Epimedyum Karışımlı Stick Macun 12*20 Gr

Benzer Makaleler