Biz sizi arayalım

Saw Palmetto Kapsülü

 

Saw Palmetto Kapsülü

Saw Palmetto KapsülüSaw Palmetto Kapsülü

Saw Palmetto Kapsülü

Saw Palmetto eskiden beri Amerikan yerlileri tarafından idrar yolu iltahabı ve prostat kaynaklı hastalklarn tedavisinde kullanılmış olan bir bitkidir.Günümüzde preparat (tablet) formları çeşitli markalarca satılmaktadır ve kullanımları gün geçtikçe artmaktadır.Düzenli bir kullanımda üç aylık bir periyot sonunda prostat büyümesini yavaşlattığı ve dolayısıylada prostat kaynaklı şikayetlerde belirgin azalmalar olduğu görülmektedir.

Özellikle ileri yaştaki erkeklerin prostat büyümesini yavaşlatmak için kullanlabilecek bitkisel destekler arasnda ilk sıralardadır.Tabiiki prostat şikayeti olan kişilerin saw palmetto yanında kullanabilecekleri başka yardımcı desteklerde vardır,bunlar pumpkin seed,çinko,lycopen ve pygeumdur.

Saw palmetto bitkisi aynı zamanda saç dökülmesi sorunu yaşayan erkeklerde dökülmeyi azaltmak için de kullanılan bitkisel destekler arasndadır.

FAYDALARI:

- Saw Palmetto”nun meyveleri prostat büyümesinde ve idrar yolları iltihaplanmalarında kullanımıyla tanınmaktadır.Saw palmetto prostattaki dihidrotesteron miktarını azaltan yağ asitleri içerir. Bu yağ asitleri aynı zamanda iltihap yapan maddelerin hareketini azaltarak, prostat büyümesini büyük oranda engeller.

- Prostat büyümesiyle ilgili üzerinde en çok klinik çalışma yapılan ve güvenilirliği klinik çalışmalarla da saptanmış bir bitkidir. Almanya Sağlık Bakanlığının bitkisel preparatların hazırlanması ve ruhsatlandırılmasından sorumlu E komisyonu, saw palmetto’nun benign prostat hiperplazisinde kullanımını onaylamıştır. En az altı ay süreyle günde 320 mg kullanımı şikayetlerde belirgin bir düzelme sağlamaktadır.

- Saw palmettonun, kanseri teşvik eden hormonların seviyeleri üzerinde etkisi olduğu görüldüğünden, bu özelliğinin prostat kanserine karşı kullanılması çalışmaları devam etmektedir.

- çalışmalar ayrıca saw palmettonun, bağışıklık sisteminin, bakterileri öldürme yeteneğini arttırdığını ve rahatlıkla idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılabilecek olduğu gözlemlenmiştir.

- Saw palmetto, 5-alfa reduktaz enzimini durdurarak veya Dihidro Testosteron’un saç folikülleri tarafından alımını azaltarak saç kaybını yavaşlatır ve saçın yeniden çıkmasına yardımcı olur.

- Saw palmetto, aybaşı sorunları olan kadınlara yardımcı olabilecek bir takviyedir.

- Saw palmetto, göğüs büyümesi ve rahimirritabilitesi sorunları yaşayan kadınlar için de kullanımı uygun bir takviye besin kaynağıdır.

- Aynı zamanda, iştah uyarıcı ve idrar söktürücü olarak kullanılır.

- Bazı saw palmetto kullananlar, bitkinin yararları arasında afrodizyak içerikler taşıyor olmasından da söz etmişlerdir.

- Saw palmettonun hemerkek hemde kadın cinsiyet hormonları üzerindeki etkisi yüzünden, kadınlardaki vücut ve yüz kıllarının aşırı büyümesi, ve yumurtalıklardaki polikistik tedavisinde kullanılabilir.

- Saw palmetto bitkisi aynı zamanda genel bir anti-iltahapsal ajan olarak kullanılmaktadır.

KULLANIMI:

- Sabah,öğle ve akşamyemeklerden 30 dakika önce 1 kapsül bol su ile alınır.Bir kapsül 500 mg’dır.

YANETKİLERİ:

- Gebelikte,çocuklarda ve emzirme dönemlerinde doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

** Toplam 60 Kapsül İçermektedir **

ETİKETLER

Saw Palmetto Kapsülü

KATEGORİLER

Bitkisel Kapsüller

İLGİLİ ÜRÜNLER

!!!İNDİRİM!!!Max48 (10 lu kapsül)!!!İNDİRİM!!!

80.00 TL

!!!İNDİRİM!!!Max48 (10 lu kapsül)!!!İNDİRİM!!!

Balen Hemout Karışım Kapsül

65.00 TL

Balen Hemout Karışım Kapsül

Balen Omega 3-6-9-Balik-Yagi-100-Kapsul

95.00 TL

Balen Omega 3-6-9-Balik-Yagi-100-Kapsul

Balen Omega 3-6-9-Balik-Yagi-60-Kapsul

75.00 TL

Balen Omega 3-6-9-Balik-Yagi-60-Kapsul

Benzer Makaleler