Biz sizi arayalım

Romatizma Bitkisel Tedavi

 

Romatizma Bitkisel Tedavi

Romatizma Bitkisel TedaviRomatizma Bitkisel Tedavi

 

Romatizma Bitkisel Tedavi
 
Romatizma tedavisinde bitkilerden de faydalanılır. Bu bitkiler tamamen tedaviye destek amaçlı kullanılmaktadır.
 
 
*Huş ağacı yaprağı suyu : Diüretik etkilidir,böbreği tahriş etmeden idrarla zararlı maddeleri atar, günde 3 kere 1 kaşık içilebilir.
 
*Beşparmak ağacı  : çok güçlü anti-inflamatuvar ve anti-artrit özellikler gösterir. Hapları satılmaktadır.
 
*Guggul) : Güçlü analjezik yani ağrı kesici,anti-inflamatuvar ve anti-artrit etki gösterir ayrıca özellikle ankilozan spondilit hastalığında çok yararlıdır. Ayrıca kilo vermeye yardım eder ve böylece osteoartrit hastalarında da çok faydalıdır ve kanda kolesterol seviyelerini düşürür.
 
*Ashwagandha  : Hint ginsengi kış kirazı veya yalancı güveyfeneri adlarıyla bilinen ülkemize yabancı bir bitkidir. Domates, patates, güvey fenerinin de (altın çilek ve yer kirazı) üyesi olduğu patlıcangiller ailesindendir. Anti-inflamatuvar özelliğinin yanında anti-kanser ve anti-stres özellikleri vardır. Özellikle ankilozan spondilit hastalığında çok yararlıdır.
 
*Yaban mersini ve kiraz: Piroantosiyanidin gibi bol flavonoid içerirler,böylece kollajen stabilizeedici,antioksidan ve antiinflamatuvar etkilerle romatizmaya iyi gelirler. Bol bol tüketilebilir.
 
*Boswellia serratia : Bel ve boyun fıtığı ağrısı çekenlerde boswellia serrata içeren ilaçlarla yapılan tedavilerde hastaların tamamına yakınının 1 hafta içinde ağrılarında çok önemli ölçüde azalma tespit edilmiş ve bir ayın sonunda hasarlı ve hastalığa sebep olan eklemlerin bozulmuş yapılarının düzelmeye başladığı gözlemlenmiş. Bu bitki NSAID ilaçlar gibi etki gösterir ama farklı olarak onlar gibi uzun kullanımlarda mideyi tahriş etmez. Tableti günde 3 kez alınabilir.
 
*Kereviz tohumu: Özellikle gutta ürik asidi idrarla atar. 1 kap suda 1 kaşık tohumu 50 dk kaynatın ve ılıyınca günde 1 bardak için.
 
*çin takkesi (Scutellaria baicalensis) : Bol flavonoid içerir, Fenil butazon ve indometazin gibi etki eder üstelik yan etkileri onlar kadar yoktur. Güçlü antioksidandır.
 
*çin thoroughwax (Bupleuri falcatum) : Kortikosteroidlerin etkisini artırır. çin tıbbında artritler için kullanılan meşhur bir bitkidir.
 
*Karahindiba : Ürik asiti atmaya yardımcıdır. Günde 3 tablet veya 1 kaşık, veya iki günde bir 1 fincan alınabilir.Ağrıları azaltır, en az 6 hafta alınmalıdır.
 
Şeytan pençesi kökü : Bu ot halk arasında ateş düşürmek, ağrı kesmek, alerji ve baş ağrısını dindirmek, sindirimi uyarmak için kullanılmaktadır. Artrit ve romatizmal hastalıklarda fayda sağlar. İnflamasyonu azaltır ve ürik asidi atar.
 
*Dong Quai : çin ve Japonya menşeili bir bitkidir. Bu ülkelerde özellikle kadınlar için yapılan hemen tüm bitkisel kombinasyonlarda yer alır. Adet düzensizliklerinden menopoza kadar tüm jinekolojik şikayetler için kullanılır. Spazm giderici, kan pıhtılaşmasını azaltıcı ve çevresel kan damarlarını rahatlatıcı etkiye sahiptir. Gebelerin kullanmaması gerekir. Günde 3 kez 1 kaşık içilebilir. Kas ve eklem ağrılarını geçirmede etkindir.
Koyungözü (krizantem): halk arasında yıllarca artrit,migren ve ateşin düşürülmesindekullanılmıştır.İnflamasyonlarda ve ateşte aspirinden daha güçlü olduğu bulunmuştur. Birçok proinflamatuvar maddeyi daha sentezlenmeden inhibe eder yani engeller. Ayrıca trombosit ve lökositlerden inflamasyon yapıcı maddelerin salınmasını önler.
 
*Zencefil: Günde 6-50 gram arası kullanılması hem artrit şikayetlerini geçirmede hemde inflamasyonun azaltılmasında çok etkili olur.
 
*Meyankökü: Kortizon gibi etki gösterir ve onun gibi yan etkileri yoktur.
 
*Maydanoz suyu: Şişmiş ve ağrılı eklemleri rahatlatır,ürik asidi idrarla atar. 6 hafta boyunca günde 3 kere bir kaşık tüketin ve devam etmeden önce 3 hafta ara verin.
 
*Sarsaparilla : İnflamasyonu azaltır,artritlerde fayda sağlar.
 
*Turmerik (Curcuma longa) : Zencefil ailesinden bir bitkidir. Kortizon ve fenilbutazon kadar anti-inflamatuvar olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca karaciğer dostudur. Günde 400-600 mg dozunda 3 kez alınabilir.
 
Etiketler: Romatizma, gut, akut,ağrı, kireçlenme, bitkisel, egzersiz, bursa

İLGİLİ ÜRÜNLER

akıllı krem

20.00 TL

akıllı krem

Alpenkrauter Balsam 200ml

100.00 TL

Alpenkrauter Balsam 200ml

Ardıç Yağı Kremi

25.00 TL

Ardıç Yağı Kremi

Balen Arı Sütü Kapsul 300-Mg-60-Kapsul

47.00 TL

Balen Arı Sütü Kapsul 300-Mg-60-Kapsul