Biz sizi arayalım

Ödem Ve Tedavisi

 

Ödem Ve Tedavisi

Ödem Ve TedavisiÖdem Ve Tedavisi

 

Ödem Ve Tedavisi
 
Genellikle De Karın Bölgesinde Vücudumuzun Farklı Yerlerinde Ya Da Bacaklarda Görülen Ödem İle Sanki Bir Anda Şişmanlamışız Gibi Kendimizi Hissedebiliriz. Ama Böyle Durumlarda Şifalı Bitkiler Size çözüm Olabilir. Ödem Sorunundan Kurtulmak İçin Aşağıdaki Makalemizi İnceleyebilirsiniz.
 
Ödem Nedir
 
İnsanların yaşantısını etkileyen özelliği olan bir rahatsızlıktır. Vücudumuzun dokularında bulunan su miktarının artışı olarak da adlandırılabilir. Özellikle de yenilen yiyecekler ve besin maddelerinde sonra daha çok ödem oluşumu ile karşı karşıya kalınmaktadır. Halk arasındaki tabiri ile ne yesem şişiyorum demek yani vücudum su topluyor aniden şişiyorum denilmesidir.Ödemin şişmanlıkla ve kilolu kişilerde daha sıklıkla görülmesi gibi bir şey kesinlikle yoktur.
 
Genellikle de karın bölgesinde vücudumuzun farklı yerlerinde ya da bacaklarda görülen ödem ile sanki bir anda şişmanlamışız gibi kendimizi hissedebiliriz. Karşımızdaki kişilerde bizim ödem ile şiştiğimizin farkında olmadan sen şişmanlamışsın demeleri de kaçınılmaz bir süreçtir. Her iki bacakta da görülebilecek ödem bazı durumlarda ise tek bacakta kendisini hissettirebilir.
 
Ödem Belirtileri
 
Bu ödem gözle görülür bir biçimde olur ve bacak üzerinde adeta bir şiş yumağı görüntüsünde kendisini gösterir. Bazı durumlarda ise bir bacaktaki ödem oldukça fazla diğer bacaktaki ödem ise az olabildiği gibi durumlarda oluşabilir. çift taraflı olarak görülen ödemlerde kalp yetersizliklerinde, bazı böbrek hastalıklarında, karaciğere bağlı olarak gelişen siroz hastalığından ve daha birçok hastalık seçeneğinde bulunur. Bu hastalıklarda ve özellikle de kalp yetersizliğinde bacaklarda ödemin oluşmasının görülebilmesi için vücut içi su miktarının 3,4 litre olması gerekir. Ödemi oluşturan sebepte protein eksikliği bulunmakta ise böyle oluşan ödemlere yumuşak ödemler denilmektedir.
 
Yumuşak ödemlere ellediğinizde aynen pamuk gibidir ödemin oluştuğu yerde şişkinlik vardır ve ellenildiğinde rahatlıkla hissedilmektedir.  Bir diğer çeşit ödemde ise böbrek hastalığında ve alerjik bazı hastalıklarda sert bir ödem oluşur. Bu tür ödemde ise ellenildiğinde adeta bir çukurluk görülür ve hissedilir. Ödem vücutta biriken fazla suyun atılarak rahatlatılması gerekir.
 
Ödem Bitkisel Tedavi
 
Ayakta dolaşan veya ayaklarını gün boyu sarkıtarak oturan hastalarda ise ödem oluşumu genellikle ayak bileklerinden başlayarak daha sonrasında ise ayakların daha yukarılarına çıkarak artış gösterebilir. Ödemi atmak isteyen hastaların bir şekilde ayaklarının dinlendirilmesi ve ayaklarındaki ödemin dışarıya atılması gerekir. Ödemi sırt üstü yatan yatalak hastalarda belin alt bölümlerinde görülür. Böyle hastalarda vücutta ödem oluşur ayaklarda ödem oluşumu yaşanmaz.
 
Vücutta Ödem
 
Yüzeysel toplardamar tıkanması nedeniyle sağ ayakta meydana gelen şişme genellikle görülebilmektedir. Vücudumuzun herhangi bir yerindeki iltihaplar, varisler de vücudun su toplayarak varis oluşumunu sağlayabilirler. Ödem bir hastalık değildir insanlara sıkıntı yaratan bir rahatsızlıktır.
 
Ödem görüldüğü zaman neden oluştuğu ve ne şekilde tedavi edilir seçeneklerinin değerlendirilerek araştırılması gerekir. Ödem bazı durumlarda ise yenilen ve içilen yiyecek ve besin maddeleriyle de bağlantılı ve ilgisi olabilir. Bunların belirlenerek bu yiyeceklerden ve gıdalardan uzak durulması da ödemin oluşmasını engelleyebiliriz. Tuzu az gıdalardan yiyerek, çeşitli sebze ve meyvelerden gerekli olanlarını tüketerek ve özellikle de perhiz yapılarak ödemin vereceği sıkıntılardan kurtulmak ve ödemsiz bir yaşam tarzı oluşturmak gereklidir.
 
ETİKET : ödem atıcı ilaçlar, dizde ödem tedavisi, ödem ve tedavisi nedir, ödem ve tedavisi, kemik ödemi tedavisi, ödem çözen bitkiler, ödem dağıtıcı ilaçlar, kemikte ödem oluşması, ödem azaltıcı bitkiler, pretibial ödem nedenleri, ödem tedavi yöntemleri, omuzda ödem tedavisi, ödem attırıcı çaylar, pretibial ödem nedir, vücutta ödem belirtileri, ödem söktürücü tarifler, ödem dereceleri, ödem giderici krem, ödem söken bitkiler, kalça kemiğinde ödem, boğazda ödem nedir

İLGİLİ ÜRÜNLER

Alpenkrauter Balsam 200ml

85.00 TL

Alpenkrauter Balsam 200ml

Balen At Kestanesi Ekstraktı 300 mg 60 Kapsül

29.00 TL

Balen At Kestanesi Ekstraktı 300 mg 60 Kapsül

Balen Gotu Kola

45.00 TL

Balen Gotu Kola

Green Gold At kestanesi kremi 250ml

25.00 TL

Green Gold At kestanesi kremi 250ml