Biz sizi arayalım

Kalp damar tıkanıklığı

 

Kalp damar tıkanıklığı

Kalp damar tıkanıklığıKalp damar tıkanıklığı

 

 

Kalp damar tıkanıklığı

 

Kalp - damar hastalıkları, tüm dünyada başlıca ölüm nedeni. İstatistiklere göre, her sene 17 milyon kişi kalp krizinden yaşamını yitiriyor. Türkiye'de ise nüfusun yüzde 20'si koroner kalp hastalıkları tehdidi altında. Ölümlerin yarısı da bu hastalıklar sebebiyle gerçekleşiyor. Türkiye bu oranla Avrupa ülkeleri arasında kalp hastalıklarına bağlı ölümlerde erkeklerde beşinci, kadınlarda ise birinci sırada yer alıyor. Üstelik son 25 senede kalp hastalıklarına bağlı ölümler giderek artış gösteriyor. Hayvansal ve doymuş yağlardan zengin beslenme alışkanlığı kalp hastalıklarını tetikliyor. Ayrıca ülkemiz için ayrı bir felaket olarak tanımlanması gereken sigara tüketimi, başlı başına önemli bir sebep. Hızlı şehirleşmenin getirdiği fiziksel olarak hareketsiz, egzersizden uzak, spor alışkanlığı olmayan bir yaşam tarzıyla ruhsal stresin getirdiği bir takım baskılar da kalp hastalıklarını hızlandırıyor.

 

ender, ender saraç, ibrahim, ibrahim saraçoğlu, saraçoğlu, saracoglu, ender saraç, saraç, dr saraç, dr saraçoğlu, mehmet oz, mehmet öz, ömer çoşkun, mustafa eraslan, eraslan, bursa, bursa bitkisel, mnc, greenstore,dam,dama, damar, damar tıkanıklığı, panax, panax ginseng, damar tıkanıklığı bitkisel tedavi, damar tıkanıklığı bitkisel tedavisi, damar açıcı, kalp damarı, bacak damarı, tansiyon
 
      
damar tıkanıklığı ile ilgili aramalar
bacak damar tıkanıklığı
damar tıkanıklığı için şifalı bitkiler
damar tıkanıklığı belirtileri
damar tıkanıklığı tedavisi
damar tıkanıklığı nasıl anlaşılır
beyin damar tıkanıklığı
kalp damar tıkanıklığı
boyun damar tıkanıklığı
damar tıkanıklığı için şifalı bitkiler ile ilgili aramalar
bacak damar tıkanıklığı bitkisel tedavi
damar tikanikliği
damar tıkanıklığı belirtileri
burun tıkanıklığı için bitkisel çözümler
damar tıkanıklığı için hayıt tohumu
damar tıkanıklığı tedavisi
damar tıkanıklığını açan şifalı bitkiler
damar tıkanıklığı için bitkisel çaylar
 
 

Kadınlar da risk altında

Kalp hastalığı erkeklere özgü bir hastalık olarak görülüyor. Ancak bu hastalıklardan kadınlar da etkileniyor. Öyle ki 45 yaşın üzerindeki kadınların %50'den fazlası kalp damar hastalıkları nedeniyle ölüyor. Sağlıklı yaşam eğitimindeki yetersizlik, sigara, hareketsizlik ve yanlış beslenme her yıl on binlerce kadının kalp ve damar hastalıkları sebebiyle ölümüne yol açıyor. Kadınlarda kalp krizi riski menopoz dönemi yaklaştıkça artıyor ve bu artış yaş ilerledikçe devam ediyor. Yapılan çalışmalar menopoz sonrası dönemdeki kadınlarda kalp hastalıklarının başlıca sebebi kabul edilen kandaki lipid ve kolesterol düzeylerinin daha yüksek olduğunu ortaya koyuyor. Menopoz dönemi dışında 50 yaş altındaki kadınlarda şeker hastalığı da önde gelen bir kalp hastalığı sebebi. Şişmanlık ve sigara kullanımı ise kadınları tehdit eden faktörlerin başında geliyor. Şişmanlık ve sigara, kadınlarda kalp hastalığı riskini 4-5 kez daha fazla artırıyor. İşte bu açıdan 45 yaşın üzerindeki kadınlarda, erkeklere göre çok daha hızla artan kalp-damar hastalıkları konusunda kadınların bilinçlendirilmesi gerekiyor. Aslında kalp ve damar hastalıklarına karşı önlem almak zor değil. Sadece her gün yarım saat yürüyüş yaparak ve sigara içmeyerek kalp- damar hastalıklarına bağlı ölümleri yarı yarıya azaltmak mümkün.

İLGİLİ ÜRÜNLER

Balen Alıç Ekstraktı 80 Kapsül

55.00 TL

Balen Alıç Ekstraktı 80 Kapsül

Balen Gotu Kola-At Kestanesi-Üzüm Çekirdeği-V3

74.00 TL

Balen Gotu Kola-At Kestanesi-Üzüm Çekirdeği-V3

Balen Menason 60 Kapsül toptan ve perakende satış

65.00 TL

Balen Menason 60 Kapsül toptan ve perakende satış

HerbalFarma Tussilago 120 Kapsülü

99.00 TL

HerbalFarma Tussilago 120 Kapsülü