Biz sizi arayalım

iktidarsızlık testi

 

iktidarsızlık testi

iktidarsızlık testiiktidarsızlık testi

 
İktidarsızlık yakınması ile gelen bir erkekte gerçek bir iktidarsızlık bulunup bulunmadığını anlamak ve varsa bunun psikojenik mi yoksa organik bir nedenden mi kaynaklandığını anlamak için bazı testler yapılır. Bunlardan sıklıkla kullanılan bazıları aşağıda verilmiştir.
 
Kan tahlili: Özellikle kan şekeri ve testosteron ile prolaktin hormonlarına bakılır. Gerekirse karaciğer ve böbrek fonksiyonları da kontrol edilir.
NPT testi (Uykuda penis sertleşmesinin ölçülmesi): Erkeklerde gece uykuda iken penis 2-7 kez sertleşir. Yaş ilerledikçe bunun sıklığı ve gücü azalır. İktidarsızlık nedeninin psikolojik mi olduğunu yoksa peniste damar veya sinir yapısıyla ilgili organik bir bozukluğun mu bulunduğunu büyük olasılıkla ortaya koyar. Önemli bir testtir ama bozuk çıkması her zaman bir hastalık bulunduğuna işaret etmez. Bu nedenle 2 gece üst üste tekrarlanmalıdır. Performans arttırıcı hap Laviatra. Ereksiyon, sertleşme, iktidarsızlık ve cinsel güç hapı www.Laviatra.com
Penil Doppler ultrasonografi: Burada penisi besleyen damarlardaki kan akım miktarı ölçülür. Azalmış ise damarsal bir neden bulunduğu anlaşılır. Test yapılırken penis içine papaverin veya prostaglandin denilen damar genişletici bir ilaç enjekte edilir. Ölçümler bundan sonra alınır.
Sık kullanılan ve değerli sonuçlar veren bir testtir. Ama bozuk çıkması her zaman bir hastalık bulunduğu anlamına gelmez. çok dikkatli ve sakin bir ortamda yapılması gerekir.
Kavernozografi-kavernozometri: Günümüzde fazla istenmemektedir. Sertleşme sırasında penis içinde kanın birikmesi, dışarı çıkışının durması gerekir. Bazı hastalık durumlarında ereksiyon sırasında penis içinde kan birikemeyerek dışarı kaçar. Buna venöz kaçak adı verilir.
Kavernozografi-kavernozometri testi işte bu kaçak durumunu saptamaya yarar. Test yapılırken penis içerisine 2 adet iğne ile girilir.
Birinden sıvı verilirken diğerinden basınç ölçümleri alınır. Bu sırada damar genişletici ilaçlar kullanılır ve en sonunda radyoopak bir ilaç verilerek damarların filmi çekilir.
Böylece kaçak olan damarlar görüntülenir. Test değerli sonuçlar vermekle birlikte invaziv bir teknik olup, bazen istenmeyen komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Günümüzde diğer yöntemlerle de aynı tanı konularak tedavi yapılabildiğinden, sık kullanılmamaktadır.
Nörolojik testler: Penisi uyaran sinirleri değerlendirmek için yapılırlar. Konuyu iyi bilen bir uzman tarafından yapılmalıdır. Sonuçları her zaman yeterli olmamaktadır.
Biotesiometri testinde önce el ve ayaklara uyarı verilerek hastadan hissetmesi istenir. Sonra aynı uyarı penise verilerek hissedip hissetmediği sorulur. Böylece penisin hissetme derecesi hesaplanır. Bir diğer nörojenik test ise uyarılmış potansiyel testleridir.
Penise bir uyarı verilir ve penis kökü üzerinden ya da baş üzerine yerleştirilen elektrotlardan bu uyarının ne kadar zaman sonra ortaya çıktığı ölçülür. Son derece hassas bir test olup, uzman kişilerce yapılması gerekir. Nörojenik testler özellikle omurilik yaralanması geçiren ya da sinir uyarımında bir bozukluk bulunduğundan şüphelenilen erkeklerde istenmektedir. Performans arttırıcı hap Laviatra.
Penis'den iğne ile girilerek biyopsi alınması, çok yeni bir uygulama olup henüz rutin uygulanımı yoktur.

İLGİLİ ÜRÜNLER

!!!İNDİRİM!!!Max48 (10 lu kapsül)!!!İNDİRİM!!!

80.00 TL

!!!İNDİRİM!!!Max48 (10 lu kapsül)!!!İNDİRİM!!!

Balen-For Men 120 Kapsül Karışım Gıda Takviyesi

114.00 TL

Balen-For Men 120 Kapsül Karışım Gıda Takviyesi

HerbalFarma Pastoris 120 Kapsülü

99.00 TL

HerbalFarma Pastoris 120 Kapsülü

Stag 9000 Delay Sprey

49.00 TL

Stag 9000 Delay Sprey