Biz sizi arayalım

İktidarsızlık sorunu yaşayan erkeklerin durumu son 12 yılda oldukça ilerleme gösterdi. Hatta iktidarsızlık yaşayan hastaların neredeyse tamamı başarılı ilişkilere girebilecek hale geldi. Bu erkeklerin bir çoğu, iktidarsızlık için oluşturulan yeni çözümlerin yaşamlarını tamamen değiştirdiğini belirtti. Bu durumu yenmek için sitemizde bulunan %100 doğal ürünleri tavsiye ediyoruz

 

İktidarsızlık

İktidarsızlıkİktidarsızlık

 

İKTİDARSIZLIK
 
 
                 İktidarsızlık sorunu yaşayan erkeklerin durumu son 12 yılda oldukça ilerleme gösterdi. Hatta iktidarsızlık yaşayan hastaların neredeyse tamamı başarılı ilişkilere girebilecek hale geldi. Bu erkeklerin bir çoğu, iktidarsızlık için oluşturulan yeni çözümlerin yaşamlarını tamamen değiştirdiğini belirtti. Bu durumu yenmek için sitemizde bulunan %100 doğal ürünleri tavsiye ediyoruz …


İktidarsızlık

İktidarsızlık nedir?
 
Öncelikle bu sorunu tanımlayalım. İktidarsızlık, tatmin edici bir cinsel ilişki yaşamayı sağlayacak kadar iyi bir ereksiyona sahip olamamak demektir.
Bazı hastalar, hiç ereksiyon yaşayamazlar. Bazıları ise, partnerle ilişkiye başlayacak seviyeye getiremezler. Diğerleri ise ilişkiye başlayacak seviyeye getirebilir, fakat ereksiyonu kısa sürede kaybedebilirler.
 
İktidarsızlık neden olur?
 
İktidarsızlık oldukça yaygın bir sorundur ve değişik nedenlerden dolayı farklı yaş gruplarında görülebilir.
 
Genç erkekler
 
Genç erkeklerde, en yaygın neden kaygıdır – bu kaygının nedeni seks yapma düşüncesi, hamile bırakma korkusu veya prezervatif kullanma olabilir.
 
Bu yaş grubundaki bir çok erkek “prezervatif takınca kaldıramadıklarını” belirtmiştir, prezervatif taktıkları anda sertliklerini kaybettiklerini söylemişlerdir. Bu olaya “prezervatif çöküşü sendromu” diyoruz.
 
Orta yaş
 
Bu yaş grubunun ana iktidarsızlık nedeni fazla çalışmak, stres, suçluluk, veya bir yakının ölümüdür. (Eşini kaybeden bir erkeğin sonraki ilişkisinde iktidarsızlık yaşadığı sıklıkla görülmüştür.) Bazı vakalarda ise şeker hastalığı iktidarsızlığa yol açmıştır. Alkol, nikotin ve bazı diğer uyuşturucular da nedenlerden bazılarıdır, obezite de öyledir.
 
Orta yaş sonrası
 
Bu yaş grubundaki erkeklerde yaşın artmasıyla iktidarsızlık sorunu da yaygınlaşır. Yine de, 70 yaşındaki erkeklerin yüzde 70’i iktidarsızlık sorunu yaşamamaktadır.
 
Vakaların büyük bir bölümünde, sorunun penise giden kan damarlarının daralmasının asıl problem olduğu görülmüştür.
 
2007’de yapılan araştırmaya göre, ereksiyon problemi yaşayan yaşlı erkeklerin bazılarında beyin ve kalp damarlarında da sorunlar olduğu gözlenmiştir.
 
Ekim 2008’de, seks uzmanı Dr. Geoffrey Hackett’in İngiliz Sağlık Dergisi’nde yazdığına göre, “İktidarsızlık damarlarda vasküler bir problem olduğunun göstergesidir ve kalp krizinin 2-3 yıl önceden bir uyarısı olabilir.”
 
Bu tabii ki iktidarsızlık yaşıyorsanız kalp krizi veya felç geçireceğiniz anlamına gelmez.
 
Fakat iktidarsızlık yaşayan yaşlı erkekler felç ve kalp krizine karşı önlem almalıdır, örneğin tansiyon ve kolesterolü düşük tutup yeteri miktarda egzersiz yapmak gibi. Ayrıca kesinlikle sigara içmemelidirler.
 
Hormon eksikliğini iktidarsızlık nedenleri arasında saymadığıma şaşırmışsınızdır. Aslında, erkeklik hormonu eksikliği oldukça nadir rastlanan bir vakadır. Fakat testis veya beyinde yaşanan bir rahatsızlık buna yol açabilir.
 
Eğer “erkeklik hormonu eksikliği” tanısı koymaya çok istekli olan özel kliniklerden birine gidip fazlaca para yatırmak istiyorsanız, iki kere düşünmelisiniz.
 
Ereksiyon nedir?
 
Ereksiyon, kan penise pompalanıp orada kaldığında, penisin sertleşmesidir. Genelde nedeni erkek seks hakkında düşünmesi, penisinin uyarılması veya ikisi birdendir.
 
Sinyaller omurilikten genital bölgeye sinirler vasıtasıyla gider ve kan damarlarına penisin açılmasını söyler. Kan organı doldurur ve balon gibi şişmesini sağlar. Penisin dibindeki valf benzeri sistem kanın geri dönmesini engeller – en azından seks bitene kadar.
 
Gördüğünüz gibi, erekte olmak karışık bir süreçtir. Değişik faktörlerin bu olaya etki etmesi de oldukça kolaydır, örneğin; endişe, yorgunluk, fazla alkol, veya yaşlılıkta kan damarlarının daralması gibi.
 
Nikotinin de kan damarlarını daralttığı biliniyor – bu da iktidarsızlığın sigara kullananlar arasında daha yaygın olmasının nedenidir. Fakat sıklıkla, iktidarsızlık yaşayan erkeklerin fiziksel bir problemi yoktur.
 
çoğu vaka psikolojik midir?
 
Evet, özellikle de gençlerde. Genel olarak, iktidarsızlık erkek şu durumları yaşıyorsa fiziksel değil, psikolojik kaynaklıdır:
 
-          Sabah ereksiyonu
 
-          Mastürbasyon ile ereksiyon
 
İktidarsızlığın yaygın psikolojik nedenleri şunlardır:
 
-          Kaygı (performans hakkında)
 
-          Suçluluk (başkasının karısıyla ilişkiye giriyorsanız)
 
-          İlişki problemleri ( artık partnerinize ilgi duymuyorsanız)
 
-          Gizli eşcinsellik (örneğin, eşcinselseniz ve bir kadınla seks yapmaya çalışıyorsanız)
 
-          Depresyon
 
-          Yorgunluk
 
çoğu vakada, iktidarsızlığın nedeni psikolojik ve fiziksel nedenlerin bir birleşimidir.
 
 
 
Fiziksel nedenler nelerdir?
 
Yaygın fiziksel sorunlar şunlardır:
 
-          Damarların bozulması – bu fiziksel değişiklik genelde yaşlılarda görülür, özellikle de tansiyon hastalarında
 
-          Şeker hastalığı
 
-          Sigara
 
-          Fazla alkol kullanmak
 
-          Aşırı kilolu olmak
 
-          Tansiyon ve depresyon ilaçlarının yan etkisi olarak
 
-          Kokain gibi uyuşturucuların yan etkisi
 
Daha nadir olarak görülen fiziksel nedenler:
 
-          Penisten gereğinden fazla kan alınması
 
-          Sinir sistemi hastalıkları
 
-          Omurilik ve beyin rahatsızlıkları
 
-          Karın ve prostat bölgesinden ameliyat olmak
 
-          Hormon problemleri,  prolaktin denilen hipofiz hormonunun aşırı üretimi gibi (bu oldukça nadirdir)
 
İktidarsızlık sorunu yaşıyorsam ne yapmalıyım?
 
Eğer iktidarsızlık yaşıyorsanız, profesyonel yardıma başvurun. çoğu erkeğin yaptığı gibi sessiz kalmayın!
 
Ayrıca, bu sorunu partnerinizden saklamayın. çoğu erkek böyle davranıyor, bu da partnerin kendini aşağılanmış hissetmesine veya “beni artık sevmiyor” diye düşünmesine neden oluyor.
 
Yapacağınız ilk şey  doktorunuza danışmak olmalıdır.
 
Eğer herhangi bir sebepten dolayı bunu yapmak istemiyorsanız, başka bir sağlık/ilişki kuruluşuna gidin, bu makalenin sonunda bunların bir listesini görebilirsiniz.
 
 
 
Doktora veya terapiste gidersem ne olacak?
 
Eğer bir doktora giderseniz, doktor sizin sorununuzun tam geçmişini öğrenmeli ve iktidarsızlık sorununuz için fiziksel bir sebep bulunup bulunmadığını kontrol etmelidir.
 
Bir terapist veya danışman da oldukça faydalı olabilir, fakat bunlar fiziksel tanı koyamazlar, ya da ilaç yazamazlar.
 
Doktor ayrıca şeker hastalığı ve diğer olası laboratuar testlerini yapmalıdır.
 
Bundan sonra, doktorunuz size iktidarsızlığınızın nedenini söyleyecek duruma gelebilir. Eğer yapamıyorsa, size daha çok yardımcı olabilecek birine gitmelisiniz.
 
İktidarsızlık nedeninizi öğrendikten sonra, tedavi aşamasına geçersiniz.
 
Hangi tedaviler uygulanıyor?
 
Tedavi yöntemi iktidarsızlığın nedenine göre değişir. Örneğin, psikolojik nedenler şunları gerektirebilir:
 
-          İki partnere de genel tavsiyeler
 
-          Danışmanlık
 
-          Psikoterapi
 
-          İlişki danışmanlığı
 
Benim şahsi fikrim, psikolojik tabanlı iktidarsızlık sorununda, ereksiyon veren ilaçları denemek erkeğin güvenini tazelemek için iyi bir başlangıçtır. Tüm doktorlar bu görüşe katılmıyor.
 
İktidarsızlık fiziksel tabanlı ise aşağıdaki tedaviler uygulanır:
 
 
 
Ereksiyona yardımcı ilaçlar
 
Oral ilaçlar, cinsel uyarılma ile erekte olmaya yardımcı olur, ve iktidarsızlık tedavisini son 14 yılda oldukça geliştirmiştir.
 
Bu ilaçlar herkeste işe yaramaz, fakat çoğunluk için faydalıdır, şeker hastalarında bile. Ayrıa bazı durumlarda nöroloji ve omurilik problemleri olanlara da yardımcı olabilir.
 
Ayrıca, bu ilaçların değişik çeşitleri mevcuttur ve biri size uymazsa her zaman başka bir tanesini deneyebilirsiniz.
 
Şu anda İngiltere’de 3 farklı oral ilaç vardır. Hepsinin de belirli yan etkileri bulunmakla beraber, burada sadece bazılarını sayabiliriz. Daha fazla bilgi için, paketteki yazıları okumalı, şüpheleriniz varsa doktorunuza danışmalısınız.
 
Bazı erkekler için, bu ilaçları kullanmak güvenli olmayabilir. Ayrıca, bazı ilaçlar bunlarla etkileşimlere girebilir. Bu nedenle, bu ilaçları kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız, onunla bunları konuştuktan sonra karar vermelisiniz.
 
İnternet üzerinden veya sokakta tanımadığınız kişilerden bu tür ilaçlar almayın! Bunlar sizin için doğru ilaç olmayabilir. Aslında, önceki yıllarda bu tür dolandırıcılık vakaları oldu ve insanlara sahte viagra satıldı.
 
 
 
Özet
 
İktidarsızlık bu günlerde genellikle tedavi edilebilir. Fakat, öncelikle nedenini belirlemek gerekir.
 
Genellikle, birkaç farklı nedeni olur, bunlar fiziksel ve psikolojik etmenlerdir.
 
Aklınıza gelebilecek ilk çözümler genelde işe yarar, örneğin; fazla çalışmamak, stresi azaltmak, alkol ve sigarayı azaltmak, daha çok uyumak veya iktidarsızlık yapabilecek ilaçları kullanmamak. Doktorunuz bu konularda size yardımcı olabilir.
 
 
ETİKET: penis eğriliği nedir, penis eğriliği tedavisi, penis eğriliği , penis eğriliği hakkında biligi, penis eğriliği nasıl oluşur

İLGİLİ ÜRÜNLER

!!!İNDİRİM!!!Max48 (10 lu kapsül)!!!İNDİRİM!!!

80.00 TL

!!!İNDİRİM!!!Max48 (10 lu kapsül)!!!İNDİRİM!!!

Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis V­5

89.90 TL

Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis V­5

Blue Drops Bayan Damla

59.00 TL

Blue Drops Bayan Damla

HerbalGold - Çakşır (60 Kapsül)

109.00 TL

HerbalGold - Çakşır (60 Kapsül)

Benzer Makaleler