Biz sizi arayalım

Beyin Damarlarında Tıkanıklık

 

Beyin Damarlarında Tıkanıklık

Beyin Damarlarında TıkanıklıkBeyin Damarlarında Tıkanıklık

Beyin Damarlarında Tıkanıklık Belirtileri

Belirtiler arasında baş ağrısı, bilinç kaybı, sürekli uyuma isteği, konuşma bozuklukları, hareket bozuklukları ve görme bozuklukları vardır. Bu belirtiler uzun süre devam etmez, saniyeliktir. Bu belirtilerin ardın ağır vakaya dönüştüğünde bu süre uzayıp, felç durumu gerçekleşir. Hasta yere düşüp, hareket edememeye başlar. Beyin kanamasının ardın meydana gelen felçte kusma, ateş, çırpınma ve koma olayları meydana gelir.

 

 

Beyin Damarlarında Tıkanıklık Tedavisi

Bu hastalıkların tedavisi acil bir durumdur. Hastanın yan yatırılıp, nefes alabilmesi sağlanır. Suratına soğuk su uygulaması yapılır. Kusma meydana gelirse, kusmuğun nefes borusuna kaçması önlenmelidir. Hasta eğer dilini sıkmaya başlarda, oraya sert bir cisim yerleştirilmeli, bu şekilde engellenmelidir. Hastanede tanının ardın tedavi sürecine geçilir. Tedavide ilk etapta kan pıhtılaşmasını engellemek için ilaçlar verilmelidir. Tabi unutmamak lazım ki, tedavinin başarılı olabilmesi erken teşhise bağlıdır.

 

 

Beyin Damarlarında Tıkanıklık          

Sinir dokularında hasarların oluşmasıyla beraber beyin damar ile ilgili hastalıklar ortaya çıkar. Beyin damar tıkanıklığının birtakım nedenleri vardır. Apopleksi, beyin atardamarlarının yırtılması sonucu oluşan beyin kanamasının ardından meydana gelir. Apopleksiye halk arasında inme ya da felç denilir. Ayrıca vücudun başka bir kısmından kan dolaşımına pıhtı karışmasıyla da felç görülebilir. Bir de beyin damarları kasılmaya başlayıp, beyin dokusunu yetersiz bir şekilde kanlanırsa da felç riski olabilmektedir. Beyin damar tıkanıklığı ile ilgili felçler, gece yatarken, sabah kalkarken, aşırı yenmiş yemek sonrasında, yada öne eğilirken gibi durumlarda ortaya çıkabilmektedir. Bu felç durumundan birkaç gün öncesinde bireyin yüzünde kanlanma, baş ağrısı, baş dönmesi ve asabiyet hali görülür.

 

 

ender, ender saraç, ibrahim, ibrahim saraçoğlu, saraçoğlu, saracoglu, ender saraç, saraç, dr saraç, dr saraçoğlu, mehmet oz, mehmet öz, ömer çoşkun, mustafa eraslan, eraslan, bursa, bursa bitkisel, mnc, greenstore,dam,dama, damar, damar tıkanıklığı, panax, panax ginseng, damar tıkanıklığı bitkisel tedavi, damar tıkanıklığı bitkisel tedavisi, damar açıcı, kalp damarı, bacak damarı, tansiyon
 
      
damar tıkanıklığı ile ilgili aramalar
bacak damar tıkanıklığı
damar tıkanıklığı için şifalı bitkiler
damar tıkanıklığı belirtileri
damar tıkanıklığı tedavisi
damar tıkanıklığı nasıl anlaşılır
beyin damar tıkanıklığı
kalp damar tıkanıklığı
boyun damar tıkanıklığı
damar tıkanıklığı için şifalı bitkiler ile ilgili aramalar
bacak damar tıkanıklığı bitkisel tedavi
damar tikanikliği
damar tıkanıklığı belirtileri
burun tıkanıklığı için bitkisel çözümler
damar tıkanıklığı için hayıt tohumu
damar tıkanıklığı tedavisi
damar tıkanıklığını açan şifalı bitkiler
damar tıkanıklığı için bitkisel çaylar

İLGİLİ ÜRÜNLER

Balen Alıç Ekstraktı 80 Kapsül

55.00 TL

Balen Alıç Ekstraktı 80 Kapsül

Balen Gotu Kola-At Kestanesi-Üzüm Çekirdeği-V3

74.00 TL

Balen Gotu Kola-At Kestanesi-Üzüm Çekirdeği-V3

Balen Menason 60 Kapsül toptan ve perakende satış

65.00 TL

Balen Menason 60 Kapsül toptan ve perakende satış

HerbalFarma Tussilago 120 Kapsülü

99.00 TL

HerbalFarma Tussilago 120 Kapsülü