Biz sizi arayalım

Ankilozon spondilit'in belirtileri nelerdir ?

 

Ankilozon spondilit'in belirtileri nelerdir ?

Ankilozon spondilit'in belirtileri nelerdir ?Ankilozon spondilit'in belirtileri nelerdir ?

ANKİLOZON SPONDİLİT’İN BELİRTİLERİ NELERDİR?

 

 

Bu hastalıkta yavaş yavaş bel ağrısı artar. Sırt, kalça, boyun, kaburga ve omuzlarda ağrı ve sertlikler meydana gelmektedir. Tedavi edilmeyen ilerlemiş Ankilozon spondilit’de omurgalar birbiri ile kaynaşır ve tek bir kemik halini alır. Kolların ve göğsün hareket etmesi zorlaşır. Ayrıca sertleşme sonucu bu hastalar öne doğru eğik dururlar. Az sayıda hastada topuk ağrısı, kaba ette ağrı görülebilir.

Bir diğer belirti ise sabah uyandıktan sonra veya bir müddet hareketsiz kaldıktan sonra bel bölgesinde meydana gelen ağrı, sertlik ve hareket kısıtlılığıdır. Egzersiz yapılarak sertleşmeler azaltılır. Ağrı ise belden yukarı doğru ilerler ve boyun bölgesini de etkiler. Ankilozon spondilit’li hastalar kaburga eklemleri etkilendiğinde nefes alıp verirken rahatsız olurlar.

Kemiklerde çıkıntı oluşması sonucu hareket ederken ağrı hissi ve bel bölgesinde ağrı sonucu yürürken problemler meydana gelebilir. Hastalık her ne kadar hafif seyretse de nadir olarak diğer organlar etkilenebilir.

Bu belirtiler 3 aydan fazla sürüyorsa mutlaka doktora başvurulmalıdır. Bunların dışında bu hastalığa spesifik olmayan bulgular da vardır. Ateş, gece terlemesi, yorgunluk görülebilir.

NOT !!! : kesinlikle ihmal edilmemelidir .

 

ETİKETLER : Bursa Bitkisel ,Ateş ,Gece terlemesi ,Maranki .ender, ender saraç, ibrahim, ibrahim saraçoğlu, saraçoğlu, saracoglu, ender saraç, saraç, dr saraç, dr saraçoğlu, mehmet oz, mehmet öz, ömer çoşkun, mustafa eraslan, eraslan, bursa, bursa bitkisel, mnc, greenstore,

İLGİLİ ÜRÜNLER

Fortem Krem  Bitkisel Masaj Kremi

57.00 TL

Fortem Krem Bitkisel Masaj Kremi