Biz sizi arayalım

Ankilozan spondilit nedir ?

 

Ankilozan spondilit nedir ?

Ankilozan spondilit nedir ?Ankilozan spondilit nedir ?

ANKİLOZAN SPONDİLİT NEDİR ?

 

 

Ankilozan spondilit, bel kemiğiyle kalça kemiği arasındaki eklemin iltihaplanmasını ifade eden, kronik romatizmal bir hastalıktır. Bu hastalıkta iltihaplanma sonucu iki kemik birleşerek tek bir kemik halini almıştır. Başta bel bölgesinde olmak üzere hareket kısıtlılığına yol açar.Omurga, kalça, ayak ve diz eklemlerinde iltihap gelişebilir.

 

çok sık karşılaşılan bir hastalık değildir. Fakat genç erkeklerde görülür ve hayat kalitesini düşürür. Şiddeti kişiden kişiye değişmektedir. çok ilerleyen durumlarda omurga hareketi bütünüyle sınırlanabilir. Fakat sadece bel ağrısı ya da sabah uyanınca belde tutukluk şeklinde de görülebilir. Her ne kadar hafif seyreden hastalar olsa da, ilerleyici bir hastalıktır. Bu hastalığı kireçlenmeden ayırmak gerekir. Kireçlenme omurganın aşınması sonucu oluşur ve yaşlıların hastalığıdır. AS ise, gençlerde görülür ve kemiklerin kaynaşmasıyla ilgili bir rahatsızlıktır.

 

ETİKETLER : Kireçlenme ,hareket kısıtlılığına yol açar ,Bursa Bitkisel .ender, ender saraç, ibrahim, ibrahim saraçoğlu, saraçoğlu, saracoglu, ender saraç, saraç, dr saraç, dr saraçoğlu, mehmet oz, mehmet öz, ömer çoşkun, mustafa eraslan, eraslan, bursa, bursa bitkisel, mnc, greenstore,

İLGİLİ ÜRÜNLER

Fortem Krem  Bitkisel Masaj Kremi

57.00 TL

Fortem Krem Bitkisel Masaj Kremi