Biz sizi arayalım

Akciğer ödemi

 

Akciğer ödemi

Akciğer ödemiAkciğer ödemi

AKCİĞER ÖDEMİ

 

 

Akciğer ödemi kalp içi basınç artışı veya çeşitli kimyasal veya mekanik etkenler sonucu akciğerdeki damarların geçirgenliğin artması ile akciğer dokusuna ve hava keseciklerine sıvı dolması olarak tarif edilebilir. Belirtiler ani olarak başlayabileceği gibi haftalar veya aylar içinde de ortaya çıkabilir.

Ani gelişen akciğer ödeminde hastalık seyri ciddi hatta ölümcül olabilir. Başlıca belirti ve bulgular; aşırı nefes darlığı, solunum sayısında artma, morarma,boğulma hissi, hırıltılı solunum, öksürük, kanlı olabilen köpüklü balgam,  terleme, soluk ve nemli deri ve göğüs ağrısıdır. Nabız çok hızlı veya düzensiz olabilir.  Daha yavaş ve zamanla gelişen belirti ve bulgular ise düz yatarken solunum zorluğu, oturunca rahatlama, fizik aktivite sırasında nefes darlığıdır. Bazı hastalarda bronş astımındaki gibi hırıltılı solunum gelişebilir.

Hastalığın tanısında fizik muayene bulguları, hastalık hikayesi, akciğer grafisi, ekokardiyografi önemli rol oynar.

Akciğer ödemi yaratan durumlar kalp hastalıkları ve kalp dışı nedenlerle olmak üzere iki başlık altında gruplandırılabilir.

 

ETİKETLER :Nabız hızlı ve düzensiz ,Bursa Bitkisel ,Saraçoğlu 

ender, ender saraç, ibrahim, ibrahim saraçoğlu, saraçoğlu, saracoglu, ender saraç, saraç, dr saraç, dr saraçoğlu, mehmet oz, mehmet öz, ömer çoşkun, mustafa eraslan, eraslan, bursa, bursa bitkisel, mnc, greenstore,

İLGİLİ ÜRÜNLER

Balen Alıç Ekstraktı 80 Kapsül

55.00 TL

Balen Alıç Ekstraktı 80 Kapsül

Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis V­5

60.00 TL

Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis V­5

Balen Çörek Otu Yağı organik  250 ML

110.00 TL

Balen Çörek Otu Yağı organik 250 ML

Balen Gotu Kola-At Kestanesi-Üzüm Çekirdeği-V3

74.00 TL

Balen Gotu Kola-At Kestanesi-Üzüm Çekirdeği-V3