Biz sizi arayalım

Ağır Metal Zehirlenmeleri

 

Ağır Metal Zehirlenmeleri

Ağır Metal ZehirlenmeleriAğır Metal Zehirlenmeleri

Ağır Metal Zehirlenmeleri


Yiyeceklere karışan bazı yabancı maddeler, sağlığımızı son zamanlarda daha fazla tehdit etmeye başladı. Bu maddelerin başında ağır metaller, özellikle de kurşun, cıva, kadmiyum ve alüminyum geliyor.

Bu maddeler karaciğer, beyin, kemik iliği ve böbrek gibi yaşamsal organlarımıza geri dönülmez hasarlar verebiliyor. Mesela kurşunun kemik iliği için toksik olduğu ve bu organın çalışmasını tümüyle durdurabileceği çok iyi biliniyor. Alüminyumun Alzheimer hastalığı ile ilişkili olduğunu gösteren bazı bulgular var.

Özellikle balıklarda, kullandığımız ev bakım ürünlerinde, pillerde, hatta mutfak malzemelerinde bulunan bu tür maddelerin sağlık zararları ve etkileri konusunda uyanık olmanızda yarar var.

Bu belirtilere dikkat!

Bacak krampları, dilde yanma ve ağrı hissi, ağızda metal tadı, şişkinlik, yorgunluk, saç dökülmesi, uyku kaçmaları, çarpıntı, eklem ve kas ağrıları, kaslarda tekrarlayan seğirme nöbetleri, hafıza zayıflaması, ishal ya da kabızlık, kaşıntı hissi, kulak çınlaması, depresyon ya da öfke şeklindeki ruhsal değişimler ve daha pek çok işaretin ağır metal zehirlenmesinden kaynaklanabileceği belirtiliyor.
İştahsızlık, diş rengindeki değişmeler, denge kusurları, ilerleyici yorgunluk da önemli işaretler olarak gösteriliyor. Ağır metal toksisitesinin erken dönemde çok özel bir işareti, fark edilebilecek tipik bir belirtisi ne yazık ki yok...

Ne yapmalı?

Ağır metal zehirlenmesi ile mücadele etmenin en garanti yolu, bu maddelerin bulaşabileceği yiyecek, içecek ve malzemelerle teması kesmek. “Chelation tedavisi”, tamamlayıcı tıp alanının uyguladığı bir yöntem. Chelation yapıcı maddeler (mesela DMSA) damar yoluyla veya hap şeklinde kullanılabiliyor. Bu tedaviyi etkin, güvenli, değerli bulmayanlar da var.
Bir de doğal yolla Chelation yapan bazı bitkiler var. Bunların başında “kişniş otu” geliyor. Kişniş otu, özellikle cıva birikimlerinde cıvayı vücuttan söküp alabilecek yetenekte bir bitkisel destek olarak kabul ediliyor. 1-2 ay süreyle kahvaltı sonrasında bir çorba kaşığı kadar kişniş otu tavsiye eden herbalistler var.

Ağır metal zehirlenmesi, üzerinde tartışmaların devam ettiği, farklı düşüncelerin bulunduğu bir konu ama bana sorarsanız, önemseyip ciddiye almakta fayda var.

Etiketler: Ağır metal zehirlenmesi, akciğer, böbrek, maranki, saraçoğlu, bursa bitkisel

İLGİLİ ÜRÜNLER

Bellasoft Çörek Otu Sıvı Ekstraktı

41.00 TL

Bellasoft Çörek Otu Sıvı Ekstraktı

GreenStore Green Tea (Yeşil Çay) Kapsülü

39.00 TL

GreenStore Green Tea (Yeşil Çay) Kapsülü

GreenStore Siyah Üzüm Çekirdeği Kapsülü

69.00 TL

GreenStore Siyah Üzüm Çekirdeği Kapsülü

HerbalFarma Çörek Otu Jel Kapsülü

40.00 TL

HerbalFarma Çörek Otu Jel Kapsülü