Biz sizi arayalım

Zencefil Afrodizyak

 

Zencefil Afrodizyak

Zencefil AfrodizyakZencefil Afrodizyak

Zencefil Afrodizyak

Zencefil Afrodizyak Ürünlerimizden Birisidir. Birçok Şifalı Ürünlerimizden Olan Bu Afrodizyak Tamamen Bitkiseldir ve Gücünüze Güç Katar. Zencefil ve Faydaları Zencefil (Zingiber officinale): Nemli ve sulak iklimlerde yetişen ve sarı renkte çiçekler açan bir bitki olan zencefilin kökleri yassı ve gri renktedir. Zerdeçal ile benzer etkilere sahip olan Zencefilin kökü baharat olarak mutfaklarda ya da tıbbi amaçlarla çeşitli şekillerde kullanılır. Kokusu kuvvetlidir. Yetiştirildiği Yerler: Anayurdunun Güneydoğu Asya olduğu sanılmakta, günümüzde Hindistan ve Malezya ile diğer bazı tropikal bölgelerde yetiştirilmektedir. Memleketimizde ancak seralarda yetiştirilir. Nemli iklimi ve sulak yerleri sever. Toplanması-Saklanması: Sonbaharda yaprakları solup döküldükten sonra kökleri çıkartılarak iyice yıkanır, dış kabuğu soyulup ve bir gece soğuk suda bekletildikten sonra güneşte kurutulur. Zencefilin Faydaları İştah açar. İshali keser. Vücudu terletir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Bağırsak bozukluklarını giderir. Beynin çalışması üzerinde etkilidir. Kolesterolün düşürülmesinde yardımcıdır. Mikrop öldürücüdür. Kansere karşı koruyucudur. Bulantıları gidermeye yardımcı olur ve kusmayı önler. Hamilelikte görülen bulantı ve kusmalara karşı yararlıdır. Mide rahatsızlığı ve mide kramplarına karşı rahatlatıcıdır. Kanın pıhtılaşmasını önleyici vekanı inceltici yönü vardır. İltihap önleyici etkisi ile özellikle eklem iltihaplarına karşı faydalıdır. Vücut direncini, bedensel ve zihinsel gücü arttırır. Cinsel isteği artırır. Soğuk algınlığına iyi gelen zencefil, balgam söktürür ve iyileşmeyi hızlandırır. Kan şekerinin dengede tutulmasını sağlaması nedeniyle diabet hastaları içinde yararlıdır. Radyoterapi ve kemoterapi alan kişilerde, gıda ile birlikte alınan zencefil mide tahrişini azaltmaya yardımcı olur. Zencefil zayıflama içinde kullanılmaktadır. Metabolizmanın yavaşlamasını engelleyici ve de tok tutucu özeliği vardır. Damar tıkanıklığını önlemeye yardımcı olmasının yanı sıra kan damarlarını genişleterek romatizma ağrılarının hafiflemesine de yardımcı olur.

Zencefil Nasıl Kullanılır? Zencefil kökü genellikle baharat olarak kullanılır. Tıbbi amaçlı kullanımda ise; Zencefil yağı hazmı kolaylaştırır. Zencefil bal ile karıştılarak etkili bir öksürük ilacı elde edilir. Zencefil çayı: Zencefil çayı da hazmı kolaylaştırır ve ayrıca hafızayı kuvvetlendirir. Zencefil çayı, grip başta olmak üzere, soğuk algınlığı ve öksürüğe çok iyi gelir. Bir bardak kaynar suya bir nohut tanesi kadar zencefil dilimlenip atılır ve 5-10 dakika demlenmeye bırakılır. Zencefil çayı, bal ile tatlandırılarak ve içine bir miktar limon sıkılarak içilirse daha lezzetli ve faydalı olur.

Etiketler: Zencefil, Zencefil Afrodizyak, Zencefil Ağacı, Zencefil Ahmet Maranki, Zencefil Alerjisi, Zencefil Anne Sütü, Zencefil Astım, Zencefil Bebeklerde Kullanımı, Zencefil Bebeklere Verilirmi, Zencefil Bitkisi, Zencefil çeşitleri, Zencefil çiçeği, Zencefil Cilt, Zencefil Cinsel Güç, Zencefil Diyeti, Zencefil Ekimi, Zencefil Emziren Anne, Zencefil Emzirme, Zencefil Ender Saraç, Zencefil Etkileri, Zencefil Faranjit, Zencefil Fiyatı, Zencefil Gastrit, Zencefil Gaz Yaparmı, Zencefil Gebelikte Kullanımı, Zencefil Grip, Zencefil Hakkında Bilgi, Zencefil Hamilelere Zararlımı, Zencefil Hangi Hastalığa İyi Gelir, Zencefil İbrahim Saraçoğlu, Zencefil İçeriği, Zencefil İle Saç Uzatma, Zencefil İngilizcesi, Zencefil İshal Yaparmı, Zencefil Kabızlık, Zencefil Kanser, Zencefil Kapsülü, Zencefil Karaciğer, Zencefil Kaynatılırmı, Zencefil Kilo Aldırırmı, Zencefil Kilo Verdirirmi, Zencefil Kökü, Zencefil Kökü Zayıflama, Zencefil Kökünün Faydaları, Zencefil Kullanımı, Zencefil Kurusu Nasıl Kullanılır, Zencefil Kurusunun Faydaları, Zencefil Macunu, Zencefil Macununun Faydaları, Zencefil Metabolizma, Zencefil Mide, Zencefil Mide Bulantısı, Zencefil Mideye Dokunur Mu, Zencefil Nasıl Demlenir, Zencefil Nasıl İçilir, Zencefil Nasıl Kaynatılır, Zencefil Nasıl Kullanılır, Zencefil Nasıl Tüketilir, Zencefil Nasıl Yenir, Zencefil Ne İşe Yarar, Zencefil Ne Zaman Toplanır, Zencefil Nedir, Zencefil Nerede Yetişir, Zencefil Nerelerde Kullanılır, Zencefil Neye İyi Gelir, Zencefil Öksürüğe İyi Gelirmi, Zencefil Öksürük, Zencefil Öksürükte Nasıl Kullanılır, Zencefil Otu, Zencefil Otunun Faydaları, Zencefil Pekmez, Zencefil Resmi, Zencefil Romatizma, Zencefil Saç, Zencefil Şeker Hastalığı, Zencefil Şekerinin Faydaları, Zencefil Sivilce, Zencefil Soğuk Algınlığı, Zencefil Sperm, Zencefil Şurubu, Zencefil Süt Yaparmı, Zencefil Suyu, Zencefil Suyu İle Zayıflama, Zencefil Suyunun Faydaları, Zencefil Tableti, Zencefil Tansiyon, Zencefil Tarçın Bal, Zencefil Tarifi, Zencefil Tentürü, Zencefil Tohumu, Zencefil Tozu, Zencefil Tozu Nasıl Kullanılır, Zencefil Tozunun Faydaları, Zencefil Yan Etkileri, Zencefil Yaprağı, Zencefil Yaprağının Faydaları, Zencefil Yetiştiriciliği, Zencefil Zayıflatırmı, Zencefil Zerdeçal Bal Karışımı, Zencefilin Faydaları, Zencefilin Özellikleri, Zencefilin Yararları, Zencefilin Zararları

ETİKETLER

zencefil afrodizyak cinsellik

KATEGORİLER

Bay-bayan Ürünler

İLGİLİ ÜRÜNLER

!!!İNDİRİM!!!Max48 (10 lu kapsül)!!!İNDİRİM!!!

80.00 TL

!!!İNDİRİM!!!Max48 (10 lu kapsül)!!!İNDİRİM!!!

Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis V­5

60.00 TL

Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis V­5

Blue Drops Bayan Damla

59.00 TL

Blue Drops Bayan Damla

Benzer Makaleler