Biz sizi arayalım

Ginkgo Biloba Kapsül

 

Ginkgo Biloba Kapsül

Ginkgo Biloba KapsülGinkgo Biloba Kapsül

Ginkgo Biloba Kapsül

Ginkgo Biloba hiçbir yakın türü ve benzeri bulunmayan, yüzyıllardır çok çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir ağaç türüdür. Günümüzde çin başta olmak üzere Avrupa ülkeleri ve Amerika'da hastalara en fazla tavsiye edilen ürünlerden biridir. Ginkgo Biloba özünde bulunan Ginkgo flavonglikozitler ve terpen laktonlar sayesinde iyileştirici etki gösterir.

 

FAYDALARI:

-Serebral dolaşımbozukluklarında(hafıza ve konsantrasyon problemlerinde),kognitif rahatsızlıklarda

-Kulak çınlamasında

-Damar açmada

-Güçlü bir antioksidandır ve serbest radikallerin vücutta okside olmasına yardımcı olmaktadır

-Stres ve kötü beslenme ile fazlalaşan trombosit aktivitesi faktörünü baskılama konusunda da faydalıdır.

-Trombosit aktivitesi faktörünün fazlasıyla uyarılması, beyin hasarı, kardiyovasküler hastalıklar, işitme bozuklukları ve diğer inflamatuvar hastalıklara neden olabilir.

-Ginkgo bilobanın kan damarlarında genişlemeye neden olduğunu, kanı inceltip yapışkanlığı azaltarak dokuların kanlanmasını arttırdığı, beyin ve diğer dokuların

oksijenasyonunu çoğalttığı görülmüştür.

-Beyne giden kan dolaşımını artırarak beyne bol oksijen gitmesini sağlar. Beyin hücreleri düşük oksijen seviyesine karşı oldukça duyarlıdır ve kolayca ölürler.

-Damar sertliği ile ilişkili olan kolesterolün lezyona dönüşümünün kontrol edilmesine yardımcıdır.

-Ginkgo bilobanın aktif bir maddesi olan ginkgolidesin, anafilaktik şok ve astımgibi alerjik reaksiyonları kontrol altına aldığı görülmüştür.

-Erken boşalmaya fayda sağlayabilir..

 

KULLANIMI:

- Sabah,öğle ve akşamyemeklerden 30 dakika önce 1 kapsül bol su ile alınır.Bir kapsül 500 mg’dır.

 

YANETKİLERİ:

-Gebelikte, emzirme dönemlerinde,çocuklarda ve kan sulandırıcılar ile beraber kullanılmamalıdır.

 

** Toplam 60 Kapsül İçermektedir **


 GİNKGO BİLOBA

Doğanın bize sunduğu şifa dağıtan bitkilerinden biri de Ginkgo biloba’ dır. Şifalı bitki beyin ağacı veya mabed ağacı olarak da bilinmektedir. Yaprakları günümüzde kullanılan ve üzerinde yaygın olarak çalışılan şifalı bir bitkidir ve çin’ de yaklaşık 190 milyon yıldır kullanılan eski bir geçmişe sahiptir. Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde, ginkgo takviyeleri en çok satan bitkisel ilaçlar arasında yer almaktadır. Türkçe adından da anlaşılacağı üzere Ginkgo biloba, ihtisasını beyin ve hafıza üzerine yapmış bir bitkidir. Aşağıda özelliklerini ve yararlarını sayacağımız bitkinin, sizlere faydalı olmasını temenni ediyoruz.
 
 
 
 
 
 

GENEL ÖZELLİKLER
Bitkinin ağacı tek başına 1000 yıl kadar yaşayabilir ve 120 metreye kadar uzayabilir. Yelpaze şeklinde yaprak ve kısa dallara sahip olup koku üretmemektedir. Ginkgo biloba ağacından izole edilen yaklaşık 40 kadar kimyasal olmasına rağmen bu kimyasallardan en fazla etkin olanı iki tanesidir. Ginkgo şifalı bitkisinin tablet , ginkgo biloba kapsül, tentür, sıvı özler, kuru yaprakları ile yapılan çay şeklinde mevcut formları bulunmaktadır.bitki ve özütü genellikle çocuklarda, hamileler ve emzikli kadınlarda kullanılmamaktadır. Ayrıca şifalı bitkinin meyve ve tohumları yenmemektedir.
 
UZMANLIK ALANLARI
Ginkgo dolaşım bozukluklarını (dolaşım sistemi hastalıkları) tedavi etmek ve hafızayı güçlendirmek için geleneksel tıpta kullanılmaktadır. Yıllar boyunca yapılan bilimsel çalışmalar bu bulguları desteklemektedir. Tüm çalışmalar Ginkgo biloba’nın aralıklı topallama (bacaklarda kan dolaşımı artırdığı için) ve demans (Alzheimer hastalığı dahil) tedavisinde etkili olabileceğini göstermektedir. Ayrıca yaşlılarda bellek artırmak için son derece etkilidir.
 
 
 
Laboratuvar çalışmaları şifalı bitkinin kan damarlarını açmada vekan trombosit yapışkanlığını azaltarak kan dolaşımını artırırdığını göstermiştir. Bitkide  güçlü antioksidan özelliklere sahip olduğu düşünülen iki tür kimyasal (flavonoidler ve terpenoidler) içermektedir. Antioksidanlar serbest radikalleri temizlemeyi sağlayan maddelerdir. Ginkgo’da bulunan antioksidanlar serbest radikalleri nötralize edebilir veya azaltabilir hatta bazı hasarları önlemeye yardımcı olabilir. Bu kimyasallar  hücre zarı hasarı, DNA’nın bozulmasına ve hücrelerin ölümüne bile neden olan vücuttaki bileşikleri yok eder. Özellikle flavonoidler sinir, kalp, kas, kan damarı veretina hasarını korumak için son derece etkilidir.
 
Serbest radikaller vücutta doğal olarak bulunurlar ve yaşla birlikte miktarları artmaktadır. Ek olarak aynı zamanda çevresel toksinler de(ultraviyole ışık, radyasyon, sigara, hava kirliliği dahil) serbest radikallerin sayısını artırabilir. Serbest radikaller kalp hastalığı, kanser, Alzheimer hastalığı ve demansın diğer formları dahil olmak üzere birçok sağlık sorunlarına katkıda bulunmaktadır.
 
Ginkgo biloba şifalı bitkisi veya kapsülleri Tinnitus rahatsızlığının tedavisinde de başarılı sonuçlar vermektedir. Bilindiği gibi tinnitus ya da kulak çınlaması sinir hasarı ve bazı damar hastalıkları sonucu meydana gelir. bitki dolaşımı artırdığı için tinnitus üzerinde çalışma yapılmıştır. Sonuçta ise ginkgo’nun(3 ay boyunca günde 3 defa) tinnitus semptomların giderilmesinde plasebodan daha etkili olduğu ve rahatlattığı belirlenmiştir. Genel olarak, tinnitus tedavisi çok zor bir problemdir.
Bir çalışmada ise glokomlu hastalar üzerinde yapılmıştır. 8 haftalık düzenli kulanımdan sonra hastaların görmede olumlu katkılar sağladığı bildirilmektedir.
 
Klinik çalışmalar Ginkgo şifalı bitkisinin Alzheimer hastalığı olan kişiler için aşağıdaki yararları sağlayabileceği için önerilmektedir:
 
 
 
FAYDALARI NELERDİR?
 
Unutkanlık için birebirdir.
Beyin ödemini azaltır.
Vücut dayanıklılığını artırır.
Kişi için enerji verici özelliği bulunur.
Filaria cinsi kıl kurdunun dışarı atılmasını sağlar.
Öksürük ve balgam için faydalıdır.
Troid bezinin düzenli çalışmasını sağlar.
İktidarsızlık ve cinsel problemlere iyi gelir.
Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
Grip ve soğuk algınlığına iyi gelir.
Kan şekerini dengeler.
Beyne olan kan akımını artırır.
Kullanıldığında %80 oranında vitiligo hastalığını durdurur.
ÖNLEMLER
Genellikle güvenilir bir bitkidir. Fakat nadiren gastrointestinal rahatsızlıklar, baş ağrısı, cilt reaksiyonları ve baş dönmesi görülebileceği rapor edilmiştir. Ayrıca bitkinin kan inceltici ve kanama zamanını uzatıcı olduğu bildirilmiştir. Bu nedenle gingko alırsanız cerrahi veya dental işlemler komplikasyonlar yaşayabilirsiniz. Bu durumda kanama riski nedeniyle en az 36 saat önce ginkgo alımını kesmelisiniz.
 
GİNKGO İLE İLAç ETKİLEŞİMLERİ
Ginkgı kan inceltici ilaçlar ile birlikte kullanılmamalıdır. Bu ilaçlar Aspirin, Klopidogrel, Heparin ve Warfarin’dir. Diyabetli hastalarda kullanmadan önce doktora danışılmalıdır. Sağlıklı bireylerde insülin düzeyini artırablir. Gingko kan basıncını düşürebilir. Ginkgo Biloba bağışıklık sistemini baskılayan ilaç siklosporin ile tedavi sırasında vücut hücrelerinin korunmasına yardımcı olabilir. Tiazid diüretikler kullanılıyorsa gingko almadan önce doktorunuza danışınız.

 

ETİKETLER

Ginkgo Biloba Kapsül

KATEGORİLER

Bitkisel Kapsüller

İLGİLİ ÜRÜNLER

!!!İNDİRİM!!!Max48 (10 lu kapsül)!!!İNDİRİM!!!

80.00 TL

!!!İNDİRİM!!!Max48 (10 lu kapsül)!!!İNDİRİM!!!

Balen Hemout Karışım Kapsül

65.00 TL

Balen Hemout Karışım Kapsül

Balen Omega 3-6-9-Balik-Yagi-100-Kapsul

95.00 TL

Balen Omega 3-6-9-Balik-Yagi-100-Kapsul

Balen Omega 3-6-9-Balik-Yagi-60-Kapsul

75.00 TL

Balen Omega 3-6-9-Balik-Yagi-60-Kapsul

Benzer Makaleler