Manyetik Alan Terapisi

 

Manyetik Alan Terapisi

Manyetik Alan Terapisi

Bitki Sözlüğü
Bitkisel Reçeteler
Şifalı Dualar
Hastalıklar Ansiklopedisi
İsimler ve Anlamları
Mucizevi Bitkiler
Rüya Tabirleri
Yemek Tarifleri
Sağlık ve Aktüel
Herbalistler ve Reçeteleri
Alternatif Tıp
Burçlar ve Hastalıklar
Spor ve Saglık
Anne ve Bebek Sağlığı
ibrahim saraçoğlu
Ana Sayfa   |  Alternatif Tıp   |  Alternatif Terapi Yöntemleri   |  Manyetik Alan Terapisi
Manyetik Alan Terapisi

MANYETİK ALAN TERAPİSİ

Elektromanyetik enerji ile insan bedeni arasında varlığı sabit ve önemli ilişkiler bulunmaktadır. Manyetik alan terapisi fiziksel ve duygusal hastalıkların teşhis ve tedavisinde kullanılabilir. Bu işlemin semptomları hafiflettiği ve bazı vakalarda yeni bir hastalık dönemini geciktirdiği gözlenmiştir. Günümüzde mıknatıslar ve elektromanyetik tedavi cihazları ağrının ortadan kaldırılması, kırılmış kemiklerin iyileşme sürecini hızlandırmak ve stresin etkilerini azaltmak gibi amaçlarla kullanılmaktadır.

Dünya çok çeşitli manyetik alanların etkisi altındadır. Bu alanlardan bir kısmı yeryüzünün kendi manyetik yapısı tarafından üretilmekte diğerleri güneşten gelen manyetik fırtınalar ve havadaki değişiklikler tarafından oluşturulmaktadır. Ayrıca günlük hayatta kullanılan elektrikli aletler, motorlar, televizyonlar, ofis cihazları, bilgisayarlar, mikro dalga fırınlar ve evlerdeki elektrik tesisatları gibi pek çok unsur da elektromanyetik alan oluşturmaktadır. Hatta insan bedenindeki pek çok süreç hücre içindeki kimyasal işlemler ve sinir sistemindeki iyon akımları ile küçük miktarda elektromanyetik alanlar oluştururlar. Son dönemlerde bu elektromanyetik alanların insan bedenini olumsuz ya da olumlu yönde etkileyebileceği gözlendi ve manyetik alan terapisi gelişti.

Mıknatısların ve elektrik cihazlarının ürettiği kontrollü manyetik alanların pek çok tıbbî uygulaması bulunmaktadır. Bunlardan en önemlilerinden biri MR şeklinde bilinen Manyetik Röze-nans Cörüntüleme'dir. Bu yöntem daha güvenilir olması nedeniyle yavaş yavaş röntgenin yerini almaktadır. Yine beynin elektrik aktivitesini tespit amacıyla manyetoensefalografi elektroensefalog-rafiye tercih edilen bir yöntem hâline gelmektedir. Tedavi amacıyla da kullanılan manyetik alan üreten cihazlar, uyumayı kolaylaştıran ve stresi azaltan manyetik alan yatakları ve battaniyeleri de mevcuttur.Stres; bakteriyel, fungal ve viral enfeksiyonlar, ağrının rahatlatılması ve santral sinir sistemi hastalıklarında manyetik alan tedavisinden faydalanılmaktadır.

 

 

BOMM GRUP

BURSA BİTKİSEL

Canlı Destek Kargo