Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Aşırı Tüylenme

 

Erkeklerde İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları
 
Tüy dökücü kremlerin içeriğinde ki kimyasal maddeler ile tüyün deri üzerinde ki bağlantısının kopmasını sağlar. Bu kopmaya neden olan kimyasallar derinin üst yüzeyinde ki dokuya etki eder. Derinin bu ölü tabakası kimyasallardan etkilenmez. Bu nedenle tüy dökücü kremlerin genital, kol, bacak, göğüs ve sırt gibi bölgelerde kullanımının bir riski yoktur.
 
Tüy dökücü kremler ancak yüze yakın bölgelerde kullanıldıklarında tehlike arz ederler. Birde erkeklerde penisin kısmı, bayanlarda ise vajinaya yakın bölgelerde kullanımı deride kızarıklık ve yanmalara sebep olabilir. Bunun nedeni bu bölgelerin deri yapısının ince olması ve hassas olmasından kaynaklanır.
 
Tüy dökücü kremler genital, kol, bacak, göğüs, sırt gibi bölgelerde hızlı ama kalıcı olmayan temizleme sağlar. Kılları ya da tüyleri dökünden değil yalnızca yüzeyden alır. Tüy dökücü kremlerin nasıl kullanılacağına gelince:
 
Öncelikle kıllardan ya da tüylerden kurtulmak istediğiniz bölgeyi iyice temizlemelisiniz. Nemli veya ıslak olmamasına özen göstermelisiniz. Ardından tüy dökücü kreminizin kutusunda bulunan spatula yardımıyla tüylerin üzerini örtücek şekilde ince bir tabaka oluşturarak sürmelisiniz. Maksimum 7 8 dakika bekledikten sonra tüyleri aynı spatula yardımıyla temizleyebilir ve ardından duşunuzu alabilirsiniz. Tüy dökücü kremin uzun süre cildinizde kalmamasına özen göstermelisiniz aksi taktirde kızarıklar ve deformasyonlarla karşılaşabilirsiniz.
 
Erkekler için kıl dökücü
Sir ağda en doğal ve kadınların tüy ve kıllar için kullandığı yöntemler arasında gelir. Kimyasal bir madde içermez. Bunun yanında leke, ağrı ve kıl dönmesi gibi sorunlara yol açar.*Ağda sadece iyi bir şekilde temizler.
 
Erkeklerin ergenlik ile ortaya çıkan ve yaşın ilerlemesiyle daha gür bir şekilde kendini belirten kıllar hiç de estetik olmayan bir görüntü yaratır. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bu duruma alternatif çözümler üretilmiştir.
 
Erkekler için özel olarak köpük/sprey üretilmektedir. Fakat bu sprey/köpükler sadece derinin üst kısmına etki ettiğinden kökleri daha fazla kuvvetlendirip kılların daha fazla siyahlaşmasını sağlarlar. Eğer ki kıllarınızdan tamamen kurtulmak veya bir kısmının incelmesini istiyorsanız bunun için çözümler mevcut. Bunun çözümü ise ilk önce sir ağda ile kıllarınızı aldırıp daha sonra bioder kıl dökücü kullanarak kıllarınızı seyrekleştirmenizdir. Daha kısa bir süre içerisinde bunu gerçekleştirmek için ise lazer epilasyonu öneriyoruz.
çeşitli internet sitelerinde tüy dökücü diye geçen ve çoğunlukla bayanlar için olan ürünler aslında erkekler içinde geçerlidir. Lakin erkeklerin cilt tipi ve kıllarının daha kalın olması nedeniyle erkeklere garanti edilemez. Tüy insanlarda bulunmaz. Kadınlarda bulunan tüy değil ince kıllardır.
Erkekler için kıl dökücülerin bir diğer adı ise depilatörlerdir. Eğer toplumsal baskı nedeniyle internetten bir kıl dökücü getirecek iseniz bunun için bu kelimelerle arama yapıp sipariş etmenizi öneririm.
 
ERKEKLER İçİN KIL DÖKÜCÜ KREM, LAZER EPİLASYON, Sprey ve BENZERİ ÜRÜNLER
 
Mini Lazer Depilator
•Tek bir ışın parçasını derinin altını yollar. Bu depilatör lazer epilasyonun tek tek kıl götüren versiyonudur diyebiliriz. Bunun için çoğunlukla ekonomik durumu kötü olan kişiler tarafından tercih edilir.
•Temizleme yapmadan önce bölge ağda ile temizlenir
•çok fazla zaman kaybına yol açar, kesin sonuç alınmaz önerilmez.
 
Lazer Depilatör
* Biraz daha geniş bir alana ışın gönderebilen ve tek ışınla 10 ila 15 kıl kökünü götüren lazer depilatör şeklidir.
* Temizleme yapmadan önce bölge ağda ile temizlenir.
*çok fazla zaman kaybına yol açar, kesin sonuç alınmaz önerilmez.
 
Sir ağda En doğal ve kadınların yıllardır beri süregelen kıllar için kullandığı yöntemler arasında gelir. Kimyasal bir madde içermez.
Bunun yanında ilk kullanımda sivilce ve daha sonrasında risk faktörü olarak leke, ağrı ve kıl dönmesi gibi sorunlara yol açabilir.
*Ağda sadece iyi bir şekilde temizler.
* Sürekli kullanımda köklere zarar vererek kılların daha uzun çıkmasını ve incelmesini sağlar.
* Kalınlaşmış (daha önceleri jilet ile alınmış) kıllarda inanılmaz acı verir. Daha çok ince kıllarda kullanılması gereklidir.
Hamam otu ağdası Bitkisel ve halk arasında çokta yaygın olmayan bir ağda türü toz şeklinde bitkisel kıl çözücüdür.
* Kullandıktan sonra kılları daha çok çıkarır.
* Köylerde jilete pratiklik alanında alternatif olarak gösterilmiştir.
* çok bekletildiğinde deri kanseri olma riski yüksektir.
*Aktarlarda satılır.
*Kötü kokar.
* Kimyasal madde içerir, önerilmez.
Depitak Kıl Dökücü Krem •Piyasada kıl dökücü kremler arasında en çok bilinen ve kullanılan erkek kıl dökücüleri arasında gelir.
•Depitak daha çok hassas noktalar dediğimiz sakallda, kaşta, yüz ve alın bölgelerinde uygulanmaz.
 
•KULLANILDIĞI YERLER;
Bacaklar, kollar, koltuk altları, göğüs kılları, bikini bölgesi, ense
Deotak * Yine depitak benzeri erkekler için kıl dökücü kremdir.KULLANILDIĞI BÖLGELER
Bacaklar, kollar, koltuk altları, göğüs kılları, bikini bölgesi, ense
Lapiden * Daha çok piyasadaki pahalı ürünlere alternatif olarak gösterilen kimyasal karışım içeren ve tüyleri kökünden götürmeye yarayan depilatör krem.
 
WHİTE FLESH ( Tüy ve Kıl Dökücü Sprey )
* Kılları döken spreydir.
*İçerisinde çeşitli kimyasal maddeler barındırır (Kükürt, Sodyum Hidroksit (sabun mayası), Sodyum Bikarbonat, Gliserin, Esans, Deiyonize su
 
KULLANILDIĞI YERLER
Bacaklar, kollar, koltuk altları, göğüs kılları, bikini bölgesi, ense)
Bioder Kıl-Tüy Engelleyici (Lazer epilasyona alternatif çözüm) * Bugüne kadar daha çok kıl çıkaran olarak gördüğümüz bioxcin son dönemlerde aramıza kıl dökücü olarak girdi. Kıl dökücü alanda 49 ila 55 arası 3 serum satılan bioksin kıl dökücü kıl dökmede kesin bir sonuç sağlıyor.
* Bio-der kıl engelliyici lazer epilasyona alternatif bir çözümdür. İlk önce ağda ile alınan bölge daha sonra bioder serum kullanılır. 1 sene boyunca kullanılan serum %90-95 sonuç vererek kıllarınızı sürdüğünüz bölge için tamamen bitirir.
*Bioxcin kıl dökücüyü 3 ay gibi sürede kıllarınızın bir nebze seyrekleştirdiğini görebilirsiniz.
*Bioxcin kıl dökücü ile 12 ayda kıllarınızın %90′u gider.
*39 TL’lik paket ile vücut bölgeniz için 3 ay, yüz bölgesi için ise ayda 11 TL vererek yüz ve vücut kıllarınızdan kurtalabilirsiniz.
* Ağda ile aldığınız vücut bölgelerinize uygulanabilir.
* 1 yıl içerisinde kıllarınızın %90′ından kurtulur, %10′luk kısmında ise incelme görülür.
Bioder Krem Bioder krem yine bölge ağda ile temizlendikten sonra hem kullandığınız bölgeyi besleyen bir nemlendirici hem de kıllarınızın daha geç ve uzun sürede giderek azalmasını sağlayan bir kremdir.
 
 
 
 
 
 
ETİKET: istenmeyen tüylerden kurtulmanın bitkisel yolu, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı kurtulmanın olları, istenmeyen tüylerden nasıl kurtulabilirim, istenmeyen tüylerden nasıl kurtulurum, kıl dökmeye, tüyler, kıllar, tüy, kıl, istenmeyen kıllar, istenmeyen tüy, tüy dökücü bitkiler, istenmeyen tüylere, tüy dökücüler, kıl dökücü, istenmeyen tüylere lazer tedavisi, etek traşı tüy dökücü krem, erkeklerde istenmeyen tüylere kesin çözüm, emmak tüy dökücü krem 

İlgili Ürünler


(ERKKLRD-AŞR-TYLNM) SAW PALMETTOLU SET

(ERKKLRD-AŞR-TYLNM) SAW PALMETTOLU SET

105.00 TL

(KDNLRD-AŞR-TYLNM) CİVAN PERÇEMLİ SET

(KDNLRD-AŞR-TYLNM) CİVAN PERÇEMLİ SET

110.00 TL

EPİLEXİN Tüy Dökücü

EPİLEXİN Tüy Dökücü

30.00 TL

Fantasies Ağda Mendili

Fantasies Ağda Mendili

50.00 TL

Erkeklerde İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları