Carnation Sigara bıraktırıcı toz ve sprey Biz sizi arayalım

İndirim Carnation Karanfilli Bitkisel Set

Carnation Karanfilli Bitkisel Set

PEMBE SPREY Ağıza 1-2 fıs püskürtülür.MAVİ SIVI KARIŞIM Avuç içine sıkılıp, eller yıkanır gibi ovulur. YEŞİL TOZ KARIŞIM İhtiyaç duyulduğunda 1/3 çay kaşığı dilin üzerine koyulup 10 saniye gezdirilip yutulur.

110.00 TL
1 Kutu119.00 TL 110.00 TL KDV Dahil
2 kutu 200.00 TL KDV Dahil
3 kutu 270.00 TL KDV Dahil

Carnation Karanfilli Bitkisel Set

Ürün No : 160000002

Carnation Karanfilli Bitkisel Set

 

SET KULLANIM BİLGİSİ

 

1. PEMBE ETİKET SPREY

Ağıza 1-2 fıs püskürtülür.

2 ve 3. MAVİ ETİKET SIVI KARIŞIM

Avuç içine sıkılıp, eller yıkanır gibi ovulur.

4. YEŞİL ETİKET TOZ KARIŞIM

İhtiyaç duyulduğunda 1/3 çay kaşığı dilin üzerine koyulup 10 saniye gezdirilip yutulur.

 

 

İçindekiler:

 

YEŞİL ETİKET TOZ KARIŞIM

İçindekiler :

Karabaş Otu %10

Karanfil

Yulaf

Meyan Kökü

Çöven Kökü

Defne

Oğul Otu

 

 

MAVİ ETİKET SIVI KARIŞIM

İçindekiler :

Karabaş Otu Özütü

Karanfil Özütü

Meyan Kökü Özütü

Carborner

Triethenolamine

Potasyum sorbate

 

PEMBE ETİKET SPREY

İçindekiler :

Karabaş Otu Ekstraktı

Karanfil Ekstraktı

Yulaf Ekstraktı

Meyan Kökü Ekstraktı

Defne Ekstraktı

Tarçın Ekstraktı

Lavanta Ekstraktı

Melisa Ekstraktı

Diyonize Su

Potasyum sorbate

 

TERAPİ REHBERİ

Terapi rehberimizi mutlaka okuyun ve şu an neler yaşıyorsunuz ve daha sonrasında neler yaşayacaksınız her şeyi öğrenin. Emin olun size iyi gelecektir.

İlk 15 gün en tehlikeli dönemdir. Hele ki ilk 3 günü… Sigara içmeyenler size “sigara sizi öldürür” “sigara cebinize zarar verir” vs gibi cümleler ile sizi tahrik ediyor değil mi? Merak etmeyin sizi bu tahriklerden kurtaracağız. Sigara size bir dost gibi yaklaşıp sizi sırtınızdan vuran azıllı bir düşmandır. İlk önce düşmanımızı iyi tanıyalım.

SİGARANIN SİZE KAZANDIRDIKLARI ;

-Kötü kokmanızı sağlamak                                                                                                                                                                     

-İkinci sınıf insan muamelesi görmenizi sağlaması                                                                                                                           Yolda, kapalı alanda vs fırsat kollayarak 1 sigara içme ortamı bulmanızı sağlamak                                                                 

-Daha iyi koku ve tat almanızı sağlamak                                                                                                                                           

-Cinsel gücünüzün bitmesi ve partnerinizle sorun yaşamanız                                                                                                      

-Paranızı sizi zehirleyen şirketlere verip onların kartelleşmesini sağlamak                                                                                 

-Sağlık ile ilgili binlerce rahatsızlık riski içinde sizi boğmak                                                                                                            

-Sizden küçüklere kötü örnek olmanızı sağlayıp onların sigaraya sempati duymalarını sağlamak

SİGARA SİZİ YANLIZLIĞA SÜRÜKLER

Sigara kullanırken sürekli tedirginlik hali yaşarsınız, kendinizi bir nevi hayattan soyutlarsınız. Tıpkı bulaşıcı hastalığı olan bir insan psikolojisi ile hareket edersiniz. İnsanların sizin hakkınızda ne düşündüklerini merak edersiniz. Gizliden gizliye etrafınızdakilerin yüz mimiklerini takip edersiniz. Genelde sigara kullanan kişiler yanındaki insanla sohbet ederken ağızlarını elleriyle kapatırlar. Neden mi? Sigara kullanımından sonra ağız içerisinde ve boğaz kısmında kötü kokular oluşur. Sigara nikotuni kötü kokulu balgamların sürekli boğazınızda bakteri üretmesine neden olur. Yakın sohbetlerde bu problem kendini daha çok gösterir. İster istemez sohbet esnasında elinizle ağzınızı tutarsınız. Ama bu genellikle bir işe yaramaz. Bu sefer de elinize sinmiş olan sigara kokusu karşı tarafı rahatsız etmeye devam eder. Genellikle karşınızdaki insanlar size açık bir tepki koymazlar ama karşınızdaki insanın yüz ve mimik hareketlerinden nefesinizdeki kötü kokudan rahatsız olduğunu anlarsınız. Çocuklar kokuya daha çok duyarlı oldukları için sigara kullanan kişi tarafından sevilmek istemezler. Yine o sigara dumanındaki illet koku, bir çocuğun başını okşamanızı ya da yanaklarında bir makas almanızı engeller. Çocuklar tepkilerini ya açıkça dile getirir “kötü kokuyorsun” diye ya da kendilerini geriye çekerler ve sizin onlara dokunmanızı istemezler.

Bir sohbet ortamına davet edilmişsinizdir. Kafeteryada bir masa etrafında sohbet ederken ilk iş olarak sigara yakarsınız, işte o anda problemler başlar hele bir de o gün rüzgarlı bir hava varsa! İlk önce yanınızdaki insan yer değiştirmek zorunda kalır. Daha sonra diğer tarafınızdaki insan yer değiştirir. Bir bakmışsınız etrafınızda kimse kalmamış herkes karşınıza dizilmiş. Otobüse veya minibüse bindiğinizde gözünüz hep tekli koltukları arar. Neden mi? Eğer o gün çok fazla sigara kullandıysanız ve o koku tamamen kıyafetlerinize sindiyse yanınıza kimse oturmasın istersiniz. Utanç hissi ile otobüsün veya minibüsün en ücra köşelerine atarsınız kendinizi. Özetle, sigara öz güveninizi yok eder ve sizi sosyal hayattan uzaklaştırır. Kendinizi yalnızlaştırmayın, sosyal çevrenizi zenginleştirin ve her güne daha dinç ve temiz ruh haliyle başlayın. Sigara dostunuz değil aksine dostlarınızdan sizi uzaklaştıran en büyük düşmanınızdır. Sigara sizi sosyal çevrenizden uzaklaştırdığı gibi birçok hastalığın da temel kaynağıdır. Özellikle kanser türlerinde hemen hemen hepsinde sigaranın etkisi çok büyüktür.

SİGARA HAYAT KALİTENİZİ DÜŞÜRÜR

Sigara kullanan kişilerin yaşam kaliteleri kullanmayanlara oranla çok daha düşüktür. Neden mi? Birincisi; sigara motivasyonu ciddi oranda düşürür, uyku düzenini bozar ve güne yorgun olarak başlarsınız. Üzerinizdeki uyku halini atabilmek için takviye olarak çay, kahve ya da enerji içeceklerine yönelirsiniz. Sigara içmeyen sağlıklı bir kişiye oranla kafein içeren içecekleri daha fazla tüketmeye başlarsınız. Tabi içeceklerin yanı sıra sigara da yakmayı ihmal etmezsiniz. Bu taraftan kafam biraz açılsın derken diğer taraftan nikotin ile kendinizi zehirlemeye devam edersiniz. İş motivasyonunuz düşük olduğu için verimliliğiniz de bir o kadar dibe vurur. Sık sık verdiğiniz sigara molaları çalışmanıza engel olur. Çoğu zaman günün işini yarına bırakırsınız ve sürekli ertelemelerle zamanınızı israf edersiniz. İkincisi; kapalı alanlarda sigara kullanmadığınız için kendinizi sürekli açık alana yöneltirsiniz. Açık alanlarda ise soğuk havalarda soğuk algınlıkları, sıcak zamanlarda güneşin verdiği zararlı ışınlarla bünyenizi zayıf hale getirirsiniz. Bu da bağışıklık sisteminizin yavaşlamasına hatta ilerleyen zamanlarda bağışıklık sisteminizin iflas etmesine kadar gider. Üçüncüsü; sigara yüksek maddi zararlar verir. Sigara bünyenizi iflas ettirdiği gibi bütçenizi de iflas ettirir. Örneğin evinizde sürekli evi havalandırma ihtiyacı olduğu için kışın doğalgaz faturanız daha fazla gelir. Her gün sigaraya bir bütçe ayırdığınız için harcamalarınız artar. Hastalıkla uğraştığınız için hastane masraflarınız artar gibi daha bir çok örnekler sayılabilir. Dördüncüsü; sigara tiryakiliği ileri düzeye ulaşmış kişiler, kendisini mutlu edebilecek birçok şeyden mahrum kalır. Sinema, tiyatro, spor, gezi, tatil vb…                                                                          

Kısacası sigaranın kalitesini arttırmak, yaşam kalitenizi arttırmaz aksine düşürür.

SİGARAYI TERK ETMEYE KARAR VERİYORUM

İlk önce sigarayı bırakmaya karar verin ve kendinize bir tarih belirleyin. Tarihinizi hafta sonuna kadar ayarlarsanız daha iyi olur. Hafta sonu tatil gününde zamanınızı dışarıda geçirebilirsiniz. Bu tarih sizin miladınız olacaktır. Ama buna tüm samimiyetinizle karar verin, diğer bir tabirle ”gemilerinizi yakın ve bir daha sigara yüklü is kokulu gemiye dönmeyin. Biliniz ki o geminin rotası ölüm.

Birinci gün; Mümkün olduğunca sigaralı ortamdan uzak durun. Sigarayla ilgili sohbetler yapmayın. Hatta sigarayı bırakmaya karar verdiğinizi ilk gün kimseyle paylaşmayın. Çünkü etrafınızda sigara kullanan ve bırakmayı düşünmeyen kimseler, sizi bu kararınızdan vazgeçirebilir. Örneğin size şunları söyleyebilir; “sen şimdi bıraktım diyorsun ama birazdan bir tane sigara yakarsın.” Yada “sen sigarayı bir saatliğine mi bıraktın” gibi alay edici hem de güvensizlik hissi veren söylemlerde bulunabilirler. İlk günde sigara nikotin krizleri sık aralıklarla gelecektir. Özellikle bu krizlerin yaşandığı zamanlarda size sigarayı hatırlatacak şeylerden hemen uzaklaşın. Bu kriz belki birkaç dakika sürecektir ama emin olun kısa bir süre sonra sizi terk edecektir. İlk günü geçirdiğiniz zaman bu, sizin için büyük ve önemli bir adım olacaktır.

İkinci günde sabah kalkınca kahvaltınızı hemen yapın ve kendinizi dışarı atın. Kahvaltı sonrası tekrar bir kriz daha gelecektir. (yemek sonrası sigara krizi) Gün içindeki sohbetlerinizin içerisinde sigara ile ilgili kelimeler kullanmayın. Farklı şeylerden bahsedin ve pozitif olun. İkinci günün finalini mutlaka sigara içmeden geçirmelisiniz.

Üçüncü güne başladığınızda şunu unutmayın; siz büyük bir iş başardınız, koskoca iki günü sigarasız geçirdiniz. Belki bazılarına iki gün kısa gelebilir ama vücudunuzdaki nikotin oranı yüksek olduğu için, bu iki gün sigara kullanan için çok uzun bir süredir. İlk iki günü sabrettiyseniz üçüncü gün ilk güne nazaran daha rahat geçecektir. Nikotin krizlerinin gelme zamanları yavaş yavaş azalmaya başlayacaktır. Ama unutmayın halen risk en yüksek seviyededir. Bu aşamada bir sigara dahi yakmanız tüm direncinizi düşürebilir. Aman dikkat! Aman bir taneden bir şey olmaz diyenlere kulak asmayın. Uyuma saatinizi erkene almaya çalışın, ne kadar erken uyursanız sigaradan o kadar uzak kalırsınız. Dördüncü gün sabahı uyandığınızda  daha dinç olacaksınız. Geride bıraktığınız üç günlük mücadeleniz, başarı günlüğünüze yazılacaktır.

Dördüncü günde kendinize olan güveniniz biraz daha artacaktır. Ama etrafınızdaki aktif sigara kullanıcıları sizi daha çok tahrik etmeye başlayacaktır. Hatta bazı arkadaşlarınız size zorla sigara içirmeye dahi kalkışabilir. AMAN DİKKAT! Mutlaka ve mutlaka akşama sigarasız ulaşmanız gerekiyor. Eğer dördüncü günü de sigarasız geçirirseniz, geride bıraktığınız sigarasız günler sizin mirasınız olacaktır. Kimse bu değerli mirası çöpe atmak istemez değil mi?

Beşinci güne merhaba! Bir haftaya sadece iki gün kaldı. Eğer son iki günü de sigarasız geçirirseniz, artık günlerden değil haftalardan bahsedeceksiniz. Kendinizi haftayı doldurmaya şartlayın. Altıncı gün – ertesi gün en büyük düşmanınız olan sigara illetiyle mücadelede bir haftalık bir galibiyete ulaşacaksınız. Ve nihayet zorlu mücadeleyle geçen koskoca bir hafta. Bir haftadan sonra etrafınızdaki sigara kokularını fark etmeye başlayacaksınız. Ve bu kokular sizi tiksindirecektir. Hatta sigara kokusu üzerine sinmiş biri yanınıza yaklaştığında kendi durumunuzu hatırlayacaksınız.

Ve diyeceksiniz ki, ben bu kadar kötü mü kokuyordum? Nefes alıp verişiniz değişecek, kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Kaliteli bir yaşama hızla ilerlemeye başlayacaksınız. Birinci haftadan sonra rüyanızda kendinizi sigara içerken görürseniz şaşırmayın. Bu nikotinin vücudunuzu yavaş yavaş terk etmeye başladığının işaretidir. Belirli aralıklarla rüyanıza girebilir ama panik yok. Bu durum sizi tekrar sigaraya başlatmaz. Onuncu güne çok daha rahat ulaşacaksınız. Onuncu günden sonra  çok daha sağlam adımlarla ve kendinizden emin adımlarla birinci ayı tamamlayacaksınız. Nikotin krizlerinin gelme zamanı uzayacaktır. İradeniz güçlenecek ve kararlılığınız artacaktır. Birinci aydan sonraki 15 gün, yine sizin için hayati önem taşıyacaktır.

Eğer 45 gün bu kararlılığı sürdürürseniz artık siz sigarayı bıraktınız demektir. Bundan sonra tekrar bu kötü alışkanlığa başlamanız için hiçbir bahaneniz kalmamıştır. Etrafınızdan etkilenmeyin,  45 gün sonra belki sadece bir defa sigaradan bir çekimlik alabilirsiniz. Bu tamamen sigara tadının ne kadar berbat olduğunu hissetmeniz içindir, emin olun tadının ne kadar kötü olduğunu anlayacaksınız ve bir daha o kabus dolu günlere dönmeyeceksiniz.

Sağlıklı bir yaşama hoş geldiniz.


İndirim 365 Drops bayan damla

25.00 TL

365 Drops bayan damla

İndirim ALERON BAY PARFÜM (75 ML)

79.00 TL

ALERON BAY PARFÜM (75 ML)

İndirim ALERON BAY& BAYAN PARFÜM (75 ML)

150.00 TL

ALERON BAY& BAYAN PARFÜM (75 ML)

İndirim ALERON BAYAN PARFÜM (75 ML)

79.00 TL

ALERON BAYAN PARFÜM (75 ML)

İndirim Carnation Karanfilli Bitkisel Set

110.00 TL

Carnation Karanfilli Bitkisel Set

İndirim Erkexin Çakşır Köklü  30 Kapsül

180.00 TL

Erkexin Çakşır Köklü 30 Kapsül

İndirim Max 48 Bitkisel Afrodizyak Kapsül 10 lu

60.00 TL

Max 48 Bitkisel Afrodizyak Kapsül 10 lu

İndirim Max48 Afrodizyak çukulata 12 li

120.00 TL

Max48 Afrodizyak çukulata 12 li

İndirim V-Pills Beyazlatıcı Krem

49.00 TL

V-Pills Beyazlatıcı Krem

İndirim V-Pills Geciktirici Sprey 30 ml

49.00 TL

V-Pills Geciktirici Sprey 30 ml

İndirim Womanish Damla

30.00 TL

Womanish Damla

ÖDEME BİLGİLERİ

Ödemelerinizi "Banka Havalesi" ve "Kapıda Ödeme" şeklinde yapabilirsiniz. Banka havalesi için banka hesap numaralarımız aşağıda belirtilmiştir. Kapıda ödemelerinizi anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile kapıda kredi kartı veya peşin ödeme şeklinde yapabilirsiniz.

Siparişinizi haftasonu, tatil günleri veya saat 16.00'dan sonra gerçekleştirirseniz, kargonuz bir sonraki gün anlaşmalı olduğumuz kargo firmasına teslim edilir.

BANKA HESAPLARIMIZ

FİNANBANK

TR52 0011 1000 0000 0074 9587 47

İlker Öncel Adına

GARANTİ BANKASI

TR24 0006 2000 1630 0006 2967 14

İlker ÖNCEL adınaYAPILAN YORUMLAR
FACEBOOK YORUMLARI


Sigara bırakmaya yardımcı set

 

carnation sigara bıraktırıcı yorumları

carnation kullanıcı yorumları ve şikayetleri