İrritabl Bağırsak Sendromu Bitkisel Tedavi Seti

 

İrritabl Bağırsak Sendromu Bitkisel Tedavi Seti

İrritabl Bağırsak Sendromu Bitkisel Tedavi Se

İNDİRİMDEKİ ÜRÜNLER
CİNSEL ÜRÜNLER
GREENSTORE ÜRÜNLERİ
YEŞİLEX ÜRÜNLERİ
BELLASOFT ÜRÜNLERİ
BALEN ÜRÜNLERİ
HERBAL FARMA ÜRÜNLERİ
BİTKİSEL KAPSÜLLER
BİTKİSEL KÜRLER
BİTKİSEL ÇAYLAR
BİTKİSEL MACUNLAR
BİTKİSEL YAĞLAR
BİTKİSEL SULAR
BİTKİSEL KREMLER
BEBEK VE ÇOCUK
BAL VE ARI ÜRÜNLERİ
BANYO ÜRÜNLERİ
SAÇ BAKIMI
CİLT ÜRÜNLERİ
ZAYIFLAMA ÜRÜNLERİ
KİLO ALDIRICILAR
SPORCU DESTEK
VİTAMİNLER
ÖZEL ÜRÜNLERİMİZ
HASTALIKLAR

Bursabitkisel.com Kargo

Ana Sayfa   |  HASTALIKLAR   |  İrritabl Bağırsak Sendromu   |  Tedavi Seti
İrritabl Bağırsak Sendromu Bitkisel Tedavi Seti

İrritabl Bağırsak Sendromu Bitkisel Tedavi Seti

Bağırsak sendromlarının tedavisinde kullanılan tedaviyi destekleyicidir.


64.00 TL 60.00 Fiyatı KDV Dahil
  Adınız Soyadınız
  Telefon
  Saat
 
Ürün No : 000

 

İrritabl Bağırsak Sendromu Bitkisel Seti

 

 

İrritabl Bağırsak Sendromu Bitkisel Seti İçeriği :

BSA Kedi Otu Bitkisel Kapsül (60 Kapsül) - Herbalex Psyllium Husk Extract

İrritabl Bağırsak Sendromu Bitkisel Seti Açıklama :

BSA Kedi Otu Bitkisel Kapsül (60 Kapsül)

1.5-2 m boyunda, çiçekleri beyaz veya açık-pembe renkli, çok yıllık ve otsu bir bitkidir. Kediotu kökleri’ nin; baharlı bir lezzeti olup, kendisine has şiddetli ve özel bir kokusu vardır. Bu kokudan kediler çok hoşlanırlar. Hatta bazen kediler bu bitkinin köklerini çıkartır. Bu nedenle; botanik bahçelerinde (Avustralya ve Yeni Zelenda) yetiştirilen bu bitkiler, bir tel kafes ile korunmaya alınır. Aslında bitkiye “Kediotu" isminin verilmesinin asıl nedeni de budur. Kediotu; bütün Avrupa’ da, Orta Asya’ da, Japonya’ nın nemli bölgelerinde yetişmektedir. Nemli toprakları sevdikleri için ormanlarda ve nehir kenarlarında sıkça görülmektedir. Kediotu’ nun kurutulmuş kök ve rizomlarında; actinidin, chatinidin, nişasta, valerien asidi, isovalerien asidi, eterli alkaloitler, uçucu yağ (0.5-2) ve tanen bulunmaktadır. Bitkinin köklerine özel kokuyu veren madde, uçucu yağ içinde bulunan valerianik asit (valerenic acid) tir.

Kullanımı:

Yetişkinler için günde2-3 defa yemeklerden 20 dk. sonra 1-2 adet kapsül tavsiye edilir.

1. Uzun süreli araç kullanacak olanların alması önerilmez.

2. Antidepresan ya da başka bir uyku düzenleyici ilaç ile kullanılması önerilmez.

3. 1 ay kullanımdan sonra 15 günlük ara vermeniz önerilir.

4. Hamile bayanların kullanmaları tavsiye edilmemektedir.

5. Kronik rahatsızlığı olup sürekli ilaç kullananların ürünü kullanmadan önce doktorlarına danışmalarına tavsiye ederiz.

Herbalex Psyllium Husk Extract

Kilo vermeye yardımcı, barsak peristaltisinin düzenlenmesinde ve kronik kabızlığın giderilmesine yardımcı ürün.

Plantago ovata Forsskaol (Psyllium) bitkisinin tohumtestası yüksek oranda müsilaj taşıyan doğal bitkisel liftir. Yapılan kimyasal ve fiziksel çalışmalar müsilajın ksilan ve asidik arabinoksilan ana yapısı üzerine dallanmış arabinoz, ksiloz ve ramnoz yapıları taşımaktadır. Psyllium(karnıyarık otu) tohumlarının kronik kabızlıkta ve az lif alımı, az hareket, sürekli oturarak çalışma gibi yaşamtarzına bağlı olan kabızlıkta iyi sonuçlar verdiği gözlenmiştir. Bağırsak hareketinde düzenliliği yeniden sağlamak ve sürdürmek için hacim oluşturucu bir laksatif olarak kullanılmaktadır. Temel amaç olarak kabızlıkta kullanılmakla birlikte hiperkolesterolemi, hiperlipidemi tedavilerinde de destekleyici olarakoluşturucu bir laksatif olarak kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalar karnıyarık otu tohumları ve testasının kandaki yüksek kolesterol ve trigliserid seviyesini düşürmede yardımcı olduğunu göstermiştir.

Komisyon E tarafından kronik kabızlığı önlemek amacıyla kullanımı onaylanmıştır. Özellikle anal fissürü olanlarda, hemoroid hastalarında, anal ve rektal cerrahi operasyon sonrasında, hamilelik sırasında, hassas barsak sendromlu hastalarda barsak hareketlerini kolaylaştırıp dışkıyı yumuşatıp kolayca atılımını sağlar. Karnıyarık otu tohumtestası diyet için mükemmel bir yardımcıdır. Yemeklerden yarımveya 1 saat önce alındığında suda şişer, tokluk hissi vererek açlığı azaltan, sindirimi artıran ve kilo vermenize yardımcı olan bir ürün olup, kullananların düzenli öğünlerinde daha az yemek yemesini sağlar. Böylelikle sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur. Etkileri Alman Sağlık Bakanlığı Komisyon E tarafından onaylanmıştır.

Bitkinin tohumları herhangi bir ilaç tedavisine engel olmaması için bu tür ilaçlardan en az yarımsaat sonra ve yeterli miktarda sıvı ile alınmalıdır. Çok az sıvıyla alınması, özellikle yaşlılarda özafagus veya ince bağırsak tıkanmasına neden olabilir Uzun dönemkullanımlarda kullanıma yılda en az 1-2 ay ara verilmelidir. Tedavinin sonunda ilaç kesilmeden önce yoksunluk sendromunu önlemek amacıyla dozu azaltılarak kesilmelidir Gıda takviyesi olarak günde 2 defa 1 kapsül yemeklerle beraber veya doktor/diyetisyeninizin tarif ettiği şekilde kullanılır.

Yan Etkileri : Kullanımı güvenlidir ve hiç bir yan etkiye rastlanmamıştır.

ÖDEME BİLGİLERİ Ödemelerinizi "Banka Havalesi" ve "Kapıda Ödeme" şeklinde yapabilirsiniz. Banka havalesi için banka hesap numaralarımız aşağıda belirtilmiştir. Kapıda ödemelerinizi anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile kapıda kredi kartı veya peşin ödeme şeklinde yapabilirsiniz.

Siparişinizi haftasonu, tatil günleri veya saat 16.00'dan sonra gerçekleştirirseniz, kargonuz bir sonraki gün anlaşmalı olduğumuz kargo firmasına teslim edilir.

BANKA HESAPLARIMIZ
GARANTİ BANKASI

TR24 0006 2000 1630 0006 2967 14

İŞ BANKASI

TR68 0006 4000 0012 2002 7101 09

ZİRAAT BANKASI

TR91 0001 0021 5758 7379 8950 01
 

YAPILAN YORUMLAR

FACEBOOK YORUMLARI
Canlı Destek Kargo